ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

ČERT A KÁČA - Pro děti / Ústí nad Orlicí

Kdy:
Sobota 14.03.2020 od 15:00 hod
Kde:
Roškotovo divadlo, Ústí nad Orlicí
Pořadatel:
Sdílet:

Káča v naší pohádce je mladé, energické děvče, které slouží u panovačné a sobecké kněžny. S ovčákem Jirkou se mají rádi a chtějí se vzít, ale k tomu potřebují povolení od kněžny. Ta jim ho nechce dát, protože závidí Káče její mládí a lásku a vymýšlí nejrůznější záminky, aby ji mohla trápit a sekýrovat.
Ví, že Káča moc ráda tancuje a celý rok se těší na posvícenskou tancovačku. Schválně ji v ten den zavalí prací, aby jí pokazila radost a znemožnila jít k muzice. Rozhněvaná Káča poví kněžně od plic, co si o ní myslí a ta ji v záchvatu zlosti vyhodí ze služby. Rozvážnější Jirka přemlouvá Káču, aby šli společně za kněžnou a odprosili ji. To svéhlavá Káča odmítne a pohádá se s Jirkou. Na tancovačku nechce jít sama a se svým trápením se svěří neznámému pocestnému, který jí slíbí, že když půjde s ním, domluví ji u Nejvyššího pána audienci a ten kněžně nařídí povolení k svatbě vydat. Kdo je onen pocestný a kam Káču odnáší, je asi všem jasné.
Jak si naše Káča poradí s čertem? Jakou roli sehraje v našem příběhu Jirka, odhodlaný se postavit za svoji Káču a jak to dopadne s vytouženou svatbou? To se dozvíte v našem představení.

Vstupné: 70,- Kč

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí33,697128295898