ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » První Zprávy

Celá ČR, zahraničí

První Zprávy Zdroj: První Zprávy |

Guardian: 95% - Rusko sdělilo nové údaje o účinnosti své vakcíny

26. 11. 2020 | Předběžné údaje o výsledcích nových studií ruské vakcíny proti koronaviru Sputnik V ukázaly, že její účinnost není 91,4%, jak se dříve odhadovalo, ale 95%, píše The Guardian.

Německo vyvíjí tlak na EU, aby zakázala lyžařské dovolené

26. 11. 2020 | Výbušné téma před vánočními svátky. Německo požádá Evropskou unii o zákaz lyžařských výletů do 10.ledna, které staly zdroji několika epidemií loni v zimě, a to navzdory odporu Rakouska a lyžařských středisek.

WSJ varuje Američany: Vemte si lekci z koronaviru v Evropě!

26. 11. 2020 | Po první karanténě začala epidemie upadat a země EU otevřely své vnitřní hranice - turisté však s sebou přinesli novou mutaci viru a vyvolali druhou vlnu COVID-19.

Krym: Jsme připraveni reagovat na „raketové překvapení“ z USA

26. 11. 2020 | Krym je spolehlivě chráněn moderními nejnovějšími protiraketovými systémy schopnými nejen neutralizovat jakékoli „raketové překvapení“, ale také zasadit drtivou odvetnou ránu.

Ján Čarnogurský: Cesta Arménie k porážce

26. 11. 2020 | Arménské dějiny se odhadují na 3000 let. Arménský král uznal křesťanství jako státní náboženství v roce 301, první na světě, dříve než Římská říše. Vcelku malý národ si udržel dlouhé dějiny díky schopnostem, ano, genialitě svých příslušníků, píše Ján Čarnogurský.

Zbořil: Nesoudíme vás za vaše zrůdné myšlenky, ale za vaše zrůdné činy

26. 11. 2020 | << NĚCO Z HISTORIE >> V našem historickém okénku bychom si mohli připomenout 75.výročí zahájení zasedání Mezinárodního vojenského tribunálu v Norimberku, ve skutečnosti mezinárodního soudu s německými válečnými zločinci..

Místo činu, tentokrát v Evropském parlamentu

26. 11. 2020 | V Evropském parlamentu se nejen přijímají zákony, ale také se zde porušuje řada zákonů.

Saakašvili varoval Ukrajinu, že „se zavřenýma očima míří do propasti“

26. 11. 2020 | Michail Saakašvili věří, že Ukrajina „se zavřenýma očima míří do propasti“, uvedl portál „Strana.ua“.

GT: Průlom v historii kosmického průmyslu v Číně v dobývání Měsíce

26. 11. 2020 | Úspěšné vypuštění nosné rakety Čangženg-5 s návratovým vozidlem Čangže-5 hovoří o vyspělém potenciálu kosmického vývoje ČLR, uvedli čínští odborníci pro Global Times.

US armáda má raketové překvapení pro ruské jednotky na Krymu

26. 11. 2020 | Americká armáda ve čtvrtek přesunula pár raketometů dlouhého doletu poblíž ruské černomořské základny, vystřelila několik raket a poté raketomety zpět stáhla do bezpečí své základny v Německu. Vše během několika hodin.

Nová Bidenova vláda: K čemu máme armádu? Tak ji použijme!

26. 11. 2020 | Nominace prvních členů kabinetu nově zvoleného prezidenta USA Joe Bidena zodpovědných za zahraniční a bezpečnostní politiku jsou špatným znamením pro celý svět, píše na facebooku Eduard Chmelár, slovenský analytik, vysokoškolský učitel a občanský aktivista.

Náklad 590 kg pro Arménii zvláštním letadlem sklidil zvláštní komentáře

26. 11. 2020 | „Armáda ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem České republiky přepravila humanitární pomoc Arménské republice v podobě 590 kg nákladu, který tvoří 43 000 ks gumových rukavic a 100 000 ks jednorázových roušek," bylo uvedeno  na fc Ministerstva obrany. k tomu nechybí komentáře.

Školáci z Moravskoslezského kraje se zapojují do Minisčítání

26. 11. 2020 | Přiblížit dětem význam statistiky i chystaného Sčítání 2021 má ambici již pátý ročník zábavně - vzdělávací akce Minisčítání. Probíhá online a až do 13.prosince se do něj mohou hlásit žáci ve věku 9 až 15 let ze všech škol v České republice.

Rada města schválila slevu z nájemného v nebytových prostorech

26. 11. 2020 | Nymburk: Radní města schválili snížení nájmu o 30 % za čtvrté čtvrtletí roku 2020. Sleva se týká provozoven, u nichž byl v rámci nouzového stavu vyhlášeného k pandemii SARS CoV-2 zakázán maloobchodní prodej a prodej služeb.

Plzeň upraví od 1.ledna 2021 ceny vodného a stočného

26. 11. 2020 | Rada města Plzně schválila nové ceny vodného a stočného pro rok 2021.

Rada města Jičína projednala návrh rozpočtu města na rok 2021

26. 11. 2020 | Rada města Jičína vzala na vědomí návrh rozpočtu hospodaření města na rok 2021. Jde o první projednání návrhu, který bude dále připomínkován ve finančním výboru a na pracovním jednání Zastupitelstva města.

Všech pět nemocnic má připravené plány pro návrat operativy

26. 11. 2020 | Vláda ČR svým rozhodnutím opět umožní nemocnicím plánovat a poskytovat plánovanou operativu. Všech pět nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina má už nyní podle náměstka hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimíra Novotného připravené plány, jak postupně obnovit provozy.

Potůčky zabodovaly v 16.ročníku soutěže O Křišťálovou popelnici

26. 11. 2020 | V netradičním kabátu se letos konalo předání ocenění vítězům celorepublikové soutěže obcí v třídění odpadů „O Křišťálovou popelnici“ za rok 2019.

Kraj opravil na Hranicku další silnici

26. 11. 2020 | Pohodlnější jízdu mezi obcemi Ústí a Skalička si mohou užít řidiči na Hranicku. Přibližně třináct set metrů dlouhá silnice prošla díky Olomouckému kraji kompletní rekonstrukcí.

V Otrokovicích pokořili Mont Blanc

26. 11. 2020 | Parádní kousek předvedli borci Milan Šima a Libor Sviečka z otrokovického SKÁJ teamu, když si dali za úkol výškovými metry zdolat Mt. Blanc.

Zdroj: První Zprávy - prvnizpravy.cz
22:14:43 | 26.11.2020Zpravodajství ÚstínadOrlicíDnes.cz

Zprovoznění rekonstruovaného mostu ve Vysokém Mýtě, I/35

Plánované zprůjezdnění rekonstruovaného mostu na silnici I/35 ve Vysokém Mýtě. K uvedení mostu do provozu v režimu předčasného užívání dojde v úterý 1. prosince. Průtah Vysokým Mýtem tak bude řidičům otevřen v plném průjezdním ...

Od 30. listopadu pojedou vlaky v Pardubickém kraji podle standardního jízdního řádu

V souvislosti s dalším rozvolňováním opatření v oblasti školství obnovuje Pardubický kraj po dohodě s dopravci od pondělí 30. listopadu plný rozsah sp ...

V krajích začíná postupná obnova regionální dopravy

Vzhledem k částečnému uvolnění některých vládních opatření proti šíření epidemie COVID-19, zejména postupnému obnovování prezenční formy výuky ve škol ...

V Pardubicích se chtěla podpálit žena

V pátek 20. 11. večer přijali strážníci oznámení na ženu, která se zřejmě snaží zapálit v Machoňově pasáži. Hlídka se na místo dostavila v okamžiku, k ...

Ministerstvo financí: Samosprávy budou mít dostatek financí na své investice

Územní samosprávní celky budou mít i letos dostatek finančních prostředků na realizaci svých investičních aktivit. Současná vláda v současnosti rekord ...Pátek 27.11.2020
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.