ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Orlický deník - zprávy

Z regionu

Orlický deník - zprávy Zdroj: Orlický deník - zprávy |

Rychlíky z Prahy do Ústí a Třebové možná zpomalí. Kvůli přetížení trati

14. 6. 2024 | Správa železnic hrozí škrty, zpomalováním či spojováním vlaků. Důvodem je přetížená hlavní trať 010 na Ostravu, hlavně v úseku Praha - Kolín. Dálkové vlaky už nyní v tomto úseku jezdí zhruba o šest minut pomaleji než dříve, aby kvůli přetíženosti trati sjednotily rychlost s pomalejšími spoji. A nestačí to. Ve hře je i snížení počtu vlaků, nasazování kapacitnějších souprav nebo změny časových poloh vlaků.  ...

Z Lanškrouna do Lukové povede ještě letos nová cyklostezka

14. 6. 2024 | Ještě letos bude hotová nová cyklostezka mezi Lanškrounem a Lukovou. Minulý týden firma převzala staveniště. Svazek obcí Lanškrounsko na cyklostezku dostal dotaci z EU, která pokryje 85 procent nákladů. V minulém týdnu proběhlo oficiální předání staveniště, hotovo má být do konce roku.

Cestáři poslepovali tankodrom mezi Ústím a Letohradem, silnici čeká rekonstrukce

14. 6. 2024 | /FOTO/ Rozbitá silnice mezi Ústím a Letohradem je konečně vyspravená. Krajští silničáři na ní udělali 35 tisíc metrů čtverečních velkoplošných záplat, aby zlikvidovali největší díry na nejbližší měsíce, než bude silnice kompletně rekonstruovaná. Pořádná oprava silnice začne ještě letos, první etapou bude úsek z Ústí k železničnímu přejezdu u Černovíru.

Kristova léta v podnikání Jindřicha Valenty. Vzestupy, pády, cesta do Hongkongu

14. 6. 2024 | /ROZHOVOR/ Letos v dubnu tomu bylo přesně 33 let od doby, kdy Jindřich Valenta otevřel svůj první obchod s domácími spotřebiči v centru Chocně. O deset let později už vstoupil na trh s vlastními produkty značky Concept. Cestu k úspěchu předem ale rozhodně vydlážděnou neměl.

Průměrná mzda v našem kraji přesáhla 38 tisíc. Má ji ale jen třetina lidí

13. 6. 2024 | Průměrná mzda v Pardubickém kraji činila v prvním čtvrtletí letošního roku už 38 438 korun, uvedli statistici. A poprvé od roku 2021 si lidé skutečně polepšili, protože nárůst mezd byl konečně vyšší než inflace. A to poměrně výrazně, reálné mzdy se meziročně zvýšily o 4,6 procenta. Přesto jsou mzdy v Pardubickém kraji nadále třetí nejnižší v Česku, hůř jsou na tom jen lidé na Karlovarsku a Zlínsku. ...

V Ústí přibyly další uzavírky silnic. Podívejte se

13. 6. 2024 | V Ústí nad Orlicí dnes začíná série uzavírek silnice mezi Oldřichovicemi a Černovírem a přilehlých komunikací, které si v několika etapách vyžádá rekonstrukce povrchu komunikací po stavbě kanalizace. "Zároveň upozorňujeme uživatele cyklostezky Ústí nad Orlicí - Letohrad na úplnou uzavírku v úseku pod Černovírem (14.6., 17.6. – 22.6.2024). Objízdná trasa bude po silnici II/360," informaovala ústecká radnice na svých stránkách.  ...

VIDEO: V bývalé ústecké Perle začala stavba ateliérů umprumky

11. 6. 2024 | Ve čtvrtek 6. června začala v areálu bývalé textilky Perla v Ústí nad Orlicí stavba ateliérů Střední školy uměleckoprůmyslové. Kraj zde do konce roku 2025 postaví moderní novostavbu za 180 milionů korun včetně vybavení a služeb jako autorský dozor a technický dozor investora. Téměř 165 milionů získá kraj z dotace Národního plánu obnovy na revitalizaci brownfieldů. Zhotovitelem stavby jsou společnosti Marhold a Stating. ...

Naposledy zelená louka. Podívejte se z dronu na budoucí D35 z Mýta do Litomyšle

11. 6. 2024 | /VIDEO/ Stále zelená louka a absence stavebních strojů je patrná z videa natočeného 19. května dronem nad připravovanou dálnicí D35 ze Džbánova do Litomyšle. Polský Budimex podle slov svého mluvčího teprve připravuje staveniště, kácí stromy nebo pracuje na přeložkách inženýrských sítí. Prolétněte se tak asi už naposledy nad zelenými loukami a poli, na kterých je zatím jen patrný obrys skrývek, jež naznačují trasu budoucí dálnice. Ta by měla být hotová v roce 2027. ...

Zraněný muž chce poděkovat svým zachráncům. Neví ale, kde je hledat

10. 6. 2024 | S vykloubeným ramenem a zdevastovaným kloubem skončil v nemocnici Martin „Malina“ Novák (37 let) z Dolního Benešova z Moravskoslezského kraje. Teď hledá lidi, kteří mu bezprostředně po nehodě pomohli. I proto oslovil redakci Deníku. „Snad se mi je i díky Deníku podaří najít. Mohou však být z jakéhokoliv místa republiky. Tak nevím… Ale budu to zkoušet,“ uvedl Martin Novák. 

Veteráni, staré stříkačky, jazz a krásné karosérie. Sodomkovo Mýto ve videu

10. 6. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Na stále populárnější festival Sodomkovo Vysoké Mýto se minulý týden sjely elegantní historické automobily. V sobotu je doplnilo na padesát hasičských stříkaček Stratílek a štábní armádní automobily. Akce připomněla dobu elegantních automobilů a vynikajícího karosářského řemesla. Podívejte se ve fotkách a ve videu laděném tematicky do 30. let minulého století.

U Litomyšle našli dva bronzové sekeromlaty, je to první nález na východě Čech

10. 6. 2024 | Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku získalo dva bronzové sekeromlaty, jde o první nález ve východních Čechách. Pocházejí odhadem z období 1300 let před Kristem. Patřily někomu významnému. Informoval o tom archeolog David Vích z muzea.

V Šedivci by volili snad i psi, kdyby mohli. Volební účast tu byla opět rekordní

10. 6. 2024 | Největším překvapením letošních eurovoleb je vysoká volební účast, na Orlickoústecku činila 38,53 procenta. To je vůbec nejvíc v Pardubickém kraji. A nejvyšší na Orlickoústecku byla opět v Šedivci, který ve volební účasti láme rekordy už tradičně.

Toto jsou noví europoslanci z východních Čech: Dostálová a Zdechovský

9. 6. 2024 | V právě ukončených volbách do Evropského parlamentu zvolili lidé i dva politiky z východních Čech. V hradeckém i Pardubickém kraji vyhrálo hnutí ANO 2011 a volební účast přesáhla 36 procent, patřila k nejvyšším v Česku.  

Dva zranění ze železniční tragédie stále v nemocnici. Jak s odškodněním?

7. 6. 2024 | Už pouze dva zranění ze železniční tragédie, ke které došlo ve středu večer v centru Pardubic, zůstávají nadále v péči lékařů pardubické a chrudimské nemocnice. Uvedla to pro Deník mluvčí Pardubické krajské nemocnice Kateřina Semrádová s tím, že doba hospitalizace se zatím nedá ani odhadnout. Poškozeným  a zraněným z vlaku by mělo náležet odškodné.

VIDEO: V Zámrsku si nově nakoupíte i pozdě večer a bez prodavačky

7. 6. 2024 | V Zámrsku byla přestavěná zdejší obecní prodejna a tento týden byla nově obnovena jako bezobslužná, plně automatizovaná. Podobné už dříve vznikly například v Přívratu u České Třebové, Ústí nad Orlicí nebo Bítovanech na Chrudimsku. Přinášíme informace, jak nákup v takové prodejně funguje. Podívejte se ve videu a také v přiloženém informačním letáku. 

Rozhledna Mariánka nad Horní Čermnou byla kvůli hnilobě až do odvolání uzavřena

7. 6. 2024 | 3. června provedl Výzkumný a vývojový ústav dřevařský Praha diagnostiku všech nosných konstrukcí rozhledny Mariánka a doporučil okamžité uzavření. Jedna ze stojen vykazuje vysoké hodnoty vlhkosti značící pokročilý stav hniloby, informuje radnice v Horní Čermné. "Detailnější informace budeme mít za cca dva - tři týdny po provedení a vyhodnocení laboratorních zkoušek. Na řešení vzniklé situace pracujeme s projektantem a statikem. Než bude zaručena 100 % bezpečnost bude rozhledna pro veřejnost uzav ...

Řidiči naší krajské zdravotnické záchranky vyhráli český šampionát

7. 6. 2024 | /FOTO, VÝSLEDKY/ Řidiči pardubických krajských zdravotnických záchranářů jsou nejlepší v republice. Na mistrovství 14 posádek ze všech českých krajůl, které se uskutečnilo ve čtvrtek na Autodromu ve Vysokém Mýtě, získali zlato. Soutěžili v řidičských dovednostech, jako je jízda na přesnost, slalomová jízda, test z pravidel silničního provozu nebo výměna kola. Podívejte se na kompletní výsledky.

Eroze v Knapovci a slepé koryto v Hylvátech. Ústí chce řešit povodňová místa

6. 6. 2024 | Radnice v Ústí nad Orlicí řeší škody napáchané průtržemi mračen z 19. května a 3. června, chce hlavně učinit opatření, aby se škodám příště předešlo. Což není nijak jednoduché, pozemky nepatří městu. V případně vyplaveného Knapovce je podle radnice problém v erozi půdy, v Hylvátech jde zase o pozemek Lesů ČR, jimž patří slepé koryto potoka, jež při přívalech zaplavuje okolní pozemky. 

Srážka vlaků v Pardubicích: záchranáři makali, lovci záběrů nabízeli svá videa

6. 6. 2024 | Svědci popisují situaci po střetu rychlíku s nákladním vlakem v Pardubicích. „Vypadalo to strašidelně, nikdo nevěděl, co se děje," říká jeden z nich. Na místo se přišla podívat řada lidí z okolí. Tragickou událost natáčeli, své záběry nabízeli novinářům.

Zemanův sen definitivně končí. Kraj uvolní pozemky pod plavebním kanálem

5. 6. 2024 | Dlouhé roky to bylo jedno z hlavních témat bývalého prezidenta Miloše Zemana - vznik plavebního kanálu Dunaj-Odra-Labe. Držel se ho i přes protesty odborníků. V červnu jeho sen definitivně ukončí pardubičtí zastupitelé. Ti totiž zruší blokace rozsáhlého území kvůli plánu na výstavbu tohoto průplavu.

Zdroj: Orlický deník - zprávy - https://orlicky.denik.cz
20:13:27 | 16.06.2024Zpravodajství ÚstínadOrlicíDnes.cz

Na koleje Pardubického kraje vyrazily nové vlakové jednotky

Pardubický kraj společně s Českými drahami spustil od neděle 9. června do provozu nové vlaky RegioFox. Jejich první promojízdy se měly uskutečnit na zastávce Pardubice centrum v sobotu 8. června, ale s ohledem na tragickou nehodu, která se stala ...

Od neděle 9. června 2024 dojde k letním změnám jízdních řádů regionálních vlaků ČD

V neděli 9. června vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Ve většině regionů dojde jen k dílčím změnám, které zlepší nabíd ...

Sledování a lajkování filmů na internetu mělo ženě zajistit příjem, přišla však o 120 tisíc

ORLICKOÚSTECKO - Lákavá nabídka snadného výdělku, k němuž stačilo dávat jen lajky videím, zlákala šestapadesátiletou ženu z Orlickoústecka. ...

40 obcí z Pardubického kraje bude mít vysokorychlostní připojení k internetu

Pomalé a nestabilní připojení k internetu trápí řadu obyvatel menších obcí. Výjimkou není ani Pardubický kraj, a proto se zástupci samosprávy dlouhodo ...

Jak postupovat při reklamaci zájezdu

S příchodem teplého počasí již mnoho Čechů tráví pracovní dny sněním nad letní dovolenou a relaxováním (zejména) u moře. Velká část z nich má také pra ...Neděle 16.6.2024
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes