ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Orlický deník - zprávy

Z regionu

Orlický deník - zprávy Zdroj: Orlický deník - zprávy |

433letý smrk. Nejstarší stromy na Králickém Sněžníku pamatují třicetiletou válku

29. 2. 2024 | V Praze tehdy probíhalo stavovské povstání, Evropou otřásala třicetiletá válka. Na úbočí Králického Sněžníku v té době rostl mladý smrk. Přežil čtyři staletí a na úbočí hory na česko-moravské hranici roste i dnes.

Úplatky fungují. Policista nalákal koně do ohrady u Semanína díky své svačině

28. 2. 2024 | /VIDEO/ Kůň pobíhal na silnici mezi Litomyšlí a Semanínem u České Třebové. Pomohla policie a mrkev, kterou měl jeden z mužů zákona k svačině. Pojď, ty seš šikovnej, lákal policista koně ve videu. Podívejte se.

Obchvat Vysokého Mýta jede! Podívejte se na stavbu dálnice ve videu z dronu

28. 2. 2024 | /VIDEO/ Na počasí mírný, takřka jarní únor umožnil rychlé pokračování stavebních prací na stavbě dálnice D35 v šestikilometrovém úseku kolem Vysokého Mýta. Podívejte se hned ve dvou videích na aktuální stav prací, obě jsou natočená v posledních dnech, v poslední únorové dekádě.

Krajský úřad v Pardubicích přijímá občanku v mobilu. Je jedním z prvních v Česku

26. 2. 2024 | Od poloviny února nemusíte na Krajský úřad Pardubického kraje s klasickým občanským průkazem. Pokud jste fanoušci digitalizace, můžete známou plastovou kartičku nechat doma a na jednání s úředníky jít jen s mobilem, ve kterém máte nainstalovanou aplikaci eDoklady.

K nevíře: Letošní zimní údržba je kvůli extrémnímu počasí náročná, tvrdí kraj

26. 2. 2024 | Věřte, nevěřte. Ačkoliv končící měsíc se nejspíše zapíše do meteorologických statistik jako suverénně nejteplejší únor od počátků měření v roce 1775 a abnormálně teplý byl i prosinec a leden, pardubičtí cestáři si prý nevýskají. Kraj dokonce vydal informaci, že kvůli "extrémnímu počasí" bude letošní zimní údržba silnic finančně velmi náročná.

Kvůli stavbě dálnice D35 bude uzavřena knířovská poutní cesta u Vysokého Mýta

26. 2. 2024 | /VIZUALIZACE/ Až do konce příštího roku bude kvůli stavbě dálnice D35 kolem Vysokého Mýta uzavřena turisty a místními navštěvovaná knířovská poutní stezka, dálnice ji totiž bude křížit a bude bezmála dva roky staveništěm. Uzavírka začne v pondělí 4. března. Podívejte se videovizualizaci na dálnici kolem Mýta i s plánovaným nadchodem poutní cesty nad autostrádou.

Osmdesát automatů a ruleta za tři miliony korun šly do šrotu

26. 2. 2024 | Ruleta i osm desítek výherních automatů skončily jako kovový odpad. Pardubičtí celníci dohlédli ve Vysokém Mýtě na likvidaci.

Návštěvy v nemocnicích v kraji jsou zpět. Nemocnice ruší zákaz od 24.února

23. 2. 2024 | Návštěvy v nemocnicích se vrací do běžného režimu. Nemocnice v Pardubickém kraji ruší od soboty 24. února zákaz návštěv, a to ve všech pěti zdravotnických zařízeních, která provozuje, tedy v Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnici. Zdravotníci i nadále však prosí o opatrnost a ohleduplnost.

Po milionech kilometrů končí železniční vagony pod drapákem ve Vysokém Mýtě

21. 2. 2024 | České dráhy ve velkém obměňují vozový park. Desítky starých vagonů nyní míří do firmy Recycling ve Vysokém Mýtě, kde si s nimi během chvíle hravě poradí těžká technika. Z vagonů zbyde jen hromada šrotu na další zpracování v Itálii nebo Německu. Jen letos jich sem zamíří okolo stovky. Podívejte se ve videu.

Jsme připraveni, hlásí úředníci. Na kraj můžete s občankou v mobilu

21. 2. 2024 | Na krajský úřad už nemusíte s klasickým občanským průkazem, stačí doklad v telefonu, tedy mobil, ve kterém máte nainstalovanou aplikaci eDoklady. Využít ji můžete na Czech POINTu, matrice i v dalších agendách. 

My jsme zlevnili, teď vy! Víme slogany, se kterými zemědělci chtějí protestovat

21. 2. 2024 | Deník získal exkluzivně seznam agrárními organizacemi doporučených sloganů, se kterými zemědělci ve čtvrtek vyrazí do protestů na silnice v Pardubickém kraji. Podívejte se.

Kde dnes zemědělci protestují: 42 souprav bude na hranicích v Dolní Lipce

21. 2. 2024 | /SEZNAM ÚSEKŮ SILNIC, KDE BUDOU ZEMĚDĚLCI PROTESTOVAT/ Traktory, nákladní auta a další zemědělská technika vyjede ve čtvrtek dopoledne na hlavní tahy v Pardubickém kraji. Jen na frekventované silnici I/35 potkají řidiči od 10 do 12 hodin desítky zemědělských strojů. „Nechceme blokovat dopravu, ale poukázat na problémy, které se týkají všech,“ vzkázali zemědělci. Čtvrteční protest má na rozdíl od pondělního podporu největších zemědělských organizací, například Agrární komory. ...

V České Třebové vznikl už druhý sbor adventistů, tentokrát pro Ukrajince

20. 2. 2024 | V sobotu 17. února byl v České Třebové založen Sbor Církve adventistů Česká Třebová 2 "Naděje". Tento druhý křesťanský sbor adventistů tvoří převážně občané ukrajinské národnosti.

Jak se cvičí na díru v kalhotách. Podívejte se do střežené nemocnice v Těchoníně

20. 2. 2024 | /FOTO/ V Centru biologické ochrany v Těchoníně na Orlickoústecku aktuálně sice nejsou žádní pacienti s nebezpečnými nemocemi, ale prázdné není. Před několika dny tu cvičili vojáci z polních nemocnic na situace, které by mohly nastat i při reálném zásahu.

Blokáda magistrály skončila. Zemědělci z Pardubicka předali požadavky a odjeli

19. 2. 2024 | Zemědělci z Pardubického a Královehradeckého kraje vyrazili v pondělí nad ránem protestovat do Prahy, aby projevili své názory společně s ostatními zemědělci z celého Česka. Předali své požadavky ministru zemědělství Marku Výbornému. Protestní jízda částečně blokovala pražskou magistrálu, ale k větším problémům nedošlo. Zato v odpoledních hodinách se situace vyhrotila a došlo k vzájemné potyčce, která si vyžádala zásah těžkooděnců. ...

Ostudy okresu? Podívejte se, na které narazíte na Orlickoústecku

19. 2. 2024 | Na Orlickoústecku je stále řada míst, kterým se kolemjdoucí raději vyhnou nebo odvrátí zrak. Orlický deník se na problematické lokality zaměřil. Chátrající domy v centru, nebezpečné lokality, děravé silnice nebo třeba cyklostezky končící v poli? Zeptali jsme se i čtenářů na sociálních sítích. Nejčastěji zmínili silnici z Ústí nad Orlicí do Letohradu a staré koupaliště v České Třebové. Zjišťovali jsme, jaká je jejich budoucnost. ...

Tři řidiči v Pardubickém kraji v sobotu do cíle svými vozy nedojeli

18. 2. 2024 | O 19 zásahů se rozrostl během soboty počet výjezdů hasičů v Pardubickém kraji. Z tohoto počtu byly tři nehody osobních automobilů.

Do protestního shromáždění v Praze se zapojí i zemědělci z Pardubického kraje

16. 2. 2024 | Ohlášené protestní shromáždění, kterého by se v Praze od pondělí do čtvrtka měly podle odhadů měly zúčastnit až tisíce traktorů z celé České republiky, podpoří i zemědělci z Pardubicka a dalších oblastí kraje. Známe trasu, po které se z Pardubic v pondělí ráno vydají do hlavního města. 

Sníh máme, hlásí Pec i Špindlerův Mlýn. Lyžaři můžou vyrazit na české hory

16. 2. 2024 | Navzdory vysokým teplotám se dá pořád v Krkonoších lyžovat a vyrazit na české hory na jarní prázdniny. V provozu zůstávají sjezdovky ve velkých horských střediscích. Otevřené je chtějí mít až do Velikonoc. Obleva a jarní počasí v polovině února nicméně donutily předčasně ukončit zimní sezonu některým níže položeným skiareálům. „Mrazy ani sníh nedorazily, déle už to neudržíme. V pátek jedeme naposledy. Od 17. února bude areál uzavřen,“ oznámili provozovatelé Skiareálu Kněžický vrch ve Vrchlabí. ...

Tichá Orlice podemílá břehy. Ústí jejich stav řeší s Povodím Labe

16. 2. 2024 | Únorové deště a rychlé tání sněhu v horách zvýšily hladinu Tiché Orlice, která tak podemílá břehy. A to i v katastru města Ústí nad Orlicí, kde došlo na několika místech k porušení a utržení břehu řeky. Město se už obrátilo na Povodí Labe.

Zdroj: Orlický deník - zprávy - https://orlicky.denik.cz
12:13:33 | 29.02.2024Zpravodajství ÚstínadOrlicíDnes.cz

Cizinec předstíral zájem o rolexky za 750 tisíc, nasadil si je na ruku a utekl. Už je ve vazbě

ÚSTÍ NAD ORLICÍ - Vloni v srpnu oznámil muž na Orlickoústecku krádež hodinek za tři čtvrtě milionu. Nyní už podezřelý sedí ve ...

AOPK: Věk nejstarších stromů na Pradědu a Králickém Sněžníku přesahuje 400 let

Dva výzkumy se zaměřily na nejcennější lesní ekosystémy v rezervacích v oblasti Pradědu a na Králickém Sněžníku. Pomocí analýzy letokruhů popisují, j ...

Na co si dát pozor při instalaci fotovoltaických elektráren?

Nejen výkon a úspory, ale také požární bezpečnost by měli řešit všichni majitelé nemovitostí, kteří se rozhodnou na střechy instalovat fotovoltaické e ...

U obce Lichkov na Orlickoústecku narazil motorkář do reklamní tabule, na místě zemřel

K tragické dopravní nehodě vyjížděla včera v 13:36 hod. profesionální jednotka z HS Králíky. Dopravní nehoda se stala na silnici II/312 u obce Lichkov ...

81 kusů herních zařízení, zabavené celníky Pardubického kraje, skončilo jako kovový odpad

Na hromadě kovového odpadu každoročně končí stovky herních zařízení zajištěných v souvislosti s potíráním nelegálního hazardu. Celkem osmdesát výherní ...Čtvrtek 29.2.2024
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes