ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Další jubileum TECHNOhrátek - v České Třebové si zapsaly na účastnický seznam už 100. základní školu

28.04.2017
Roj blikajících světýlek, zářící obrazovky počítačů, spousta drátů a kabelů nebo nezaměnitelná vůně dřeva. Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová ve středu 26. dubna rozevřela před účastníky 53. TECHNOhrátek Pardubického kraje plnou náruč svých atraktivních oborů. A 142 žáků 7. a 8. tříd z devíti základních škol z celého regionu se nejen tužilo při plnění manuálních aktivit, ale především se náramně bavilo při zajímavých činnostech.
V České Třebové si zapsaly na účastnický seznam už 100. základní školu | Foto: Pardubický kraj
TECHNOhrátky při této akci zdolaly další mezník - Základní škola Mistra Choceňského z Chocně se stala jubilejní, 100. školou, která se zapojila do projektu na podporu technických a odborných oborů.

"Česká Třebová je čtvrté největší město v Pardubickém kraji, které bylo dříve centrem železničářů a textiláků. Dnes už zde mají zaměstnavatelé požadavky na jiné profese, ale většina z nich intenzivně hledá kvalifikované pracovníky v technických oborech. Tato střední škola dokáže své absolventy velice dobře připravit právě na tyto žádané pozice," uvedla na slavnostním zahájení TECHNOhrátek Jaromíra Žáčková, místostarostka České Třebové.

Modernizace přispívá ke kvalitě
Správnost volby studia v jedné z největších středních odborných škol v Pardubickém kraji, který vyučuje čtyři učební a pět maturitních oborů z oblasti informační technologie, elektrotechniky, strojírenství, dopravy a výroby nábytku, potvrdili také další hosté.

"V posledních letech směřovaly právě do této školy velké finanční prostředky, které se projevily v modernizaci jejího vybavení, dílen i učeben a současně přispěly ke zvýšení kvality vzdělávacího procesu. Zdejší žáci patří k nejúspěšnějším v rámci nejrůznějších regionálních či celostátních soutěží odborných znalostí a uplatní se bez problémů také v praxi," řekl Martin Kiss, vedoucí odboru školství Krajského úřadu Pardubického kraje.

Školáci poznali půltucet oborů
Školáci se v průběhu dne seznámili na šestici oborů: elektrikář, informační technologie, mechanik elektrotechnik, provoz a ekonomika dopravy, strojní mechanik a truhlář. Na všech pracovištích pro ně byly připraveny kromě soutěžních úkolů, hodnocených učiteli odborného výcviku, také další dílčí aktivity.

"Nebyly tak žádné prostoje a do akce tak museli prakticky všichni. Účastníci například zapojovali a oživovali pneumatický obvod, vyzkoušeli si práci v grafickém editoru, zapojovali elektro stavebnici, prováděli montáž dřevěné konstrukce nebo sestavovali nejrůznější hlavolamy. Moc se jim líbilo, že trvání jednotlivých úkolů si mohli sami měřit na stopkách v počítačích," popsala dopolední program Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky.

Prezentace společnosti CZ LOKO
Součástí akce byla také prezentace společnosti CZ LOKO, výrobce lokomotiv a trakčních vozidel, která je jedním z hlavních partnerů VOŠ a SŠ technické Česká Třebová. Její zástupce Jan Hošek představil žákům výrobní program i možnosti pracovního uplatnění.

Tradičně se rozdělovaly dva velké ovocné dorty jako prémie nejúspěšnějším školním výpravám. Soutěž manuálních činností vyhrálo družstvo Základní školy Na lukách, Polička. Ve vědomostním kvízu Hej Ty, víš to?! zvítězila naopak výprava Základní školy Trstěnice.
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

AOPK: Věk nejstarších stromů na Pradědu a Králickém Sněžníku přesahuje 400 let

Dva výzkumy se zaměřily na nejcennější lesní ekosystémy v rezervacích v oblasti Pradědu a na Králickém Sněžníku. Pomocí analýzy letokruhů popisují, jak vybrané porosty vznikly. Zjišťují, jakou mají nyní strukturu a jaké organismy je obývají. ...

Pardubický kraj bude úzce spolupracovat s aplikací Záchranka

Chcete dostávat varovná hlášení o krizových situacích? Stiskem jednoho tlačítka přivolat pomoc záchranné a horské služby přesně tam, kde se nacházíte? ...

Železniční muzeum v Rosicích nad Labem se rozšíří, v plánu je i vlečka

Pardubický spolek historie železniční dopravy je veřejně prospěšná nezisková organizace, která vznikla v roce 1990. Stará se o Železniční muzeum v Ros ...

Rekonstrukce silnice mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem začne ještě letos

Na základě pokynu krajské samosprávy připravuje Správa a údržba silnic Pardubického kraje (SÚS Pk) rekonstrukci silnice II/360 mezi Ústím nad Orlicí a ...

Pardubický kraj vypsal soutěž na vybudování Technického muzea ve Vysokém Mýtě

V areálu bývalé zemědělské školy ve Vysokém Mýtě už panuje čilý stavební ruch. Jedná se však teprve o první etapu vybudování Technického muzea Pardubi ...

Čtvrtek 29.2.2024
Pardubický kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes