ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Orlický deník - zprávy

Z regionu

Orlický deník - zprávy Zdroj: Orlický deník - zprávy |

Bouře úřadovala. V Ústí vyřadila krytý bazén, v Janově šly k zemi mohutné stromy

30. 6. 2022 | Předpovědi meteorologů se naplnily a část Pardubického kraje ve středu odpoledne a večer zasáhly silné bouřky. V Janově u Litomyšle popadaly mohutné stromy, v Ústí nad Orlicí bouře vyřadila technologii plaveckého bazénu. Na pátek přitom opět meteorologové avizují další silné bouřky.

Plovárnu zavřeli po válce kvůli splaškám. Pak Choceň dlouho čekala na novou

30. 6. 2022 | /ARCHIVNÍ FOTO/ V dalším díle seriálu Slavné choceňské podniky naše čtenáře zchladíme. Ředitel Orlického muzea v Chocni nám totiž představí historii choceňského veřejného koupaliště.

Mezi 50 nejnavštěvovanějšími českými atrakcemi má náš kraj jen Stezku v oblacích

30. 6. 2022 | /FOTOGALERIE, TABULKY/ Pardubický kraj potvrzuje pozici regionu s minimálním počtem turistických magnetů, které by přitahovaly desetitisíce návštěvníků. Do právě zveřejněného žebříčku TOP 50 nejnavštěvovanějších destinací Česka zpracovaného agenturou CzechTourism se za loňský rok dostala jediná zdejší pamětihodnost, a to Stezka v oblacích na Dolní Moravě. Obsadila 36. místo, navštívilo ji 170 tisíc lidí. Podívejte se ve fotogalerii na zážitky, které Dolní Morava nabízí.  ...

Bouřky udeřily na Pardubický kraj. Na Orlickoústecku padaly velké kroupy

29. 6. 2022 | Výstraha meteorologů ze středečního dopoledne se potvrdila, přes území České republiky se přesunolo další bouřkové pásmo. Zasáhlo i Pardubický kraj. Ačkoliv byly následky bouřky podstatně menší než v jiných krajích České republiky, škody přesto napáchala.

Premiéra parního expressu, pojede z Dolní Lipky přes Ústí až do Moravské Třebové

29. 6. 2022 | Parní vlaky se vrací na tratě, v sobotu pojede z Dolní Lipky přes Ústí nad Orlicí, Českou Třebovou až do Moravské Třebové. Jedná se o první jízdu parního expressu vypravovaného Pardubickým krajem na této trati.

Konečně. Po deseti letech se v Lanškrouně otevřela stezka pod korunami stromů

29. 6. 2022 | /VIDEO/ V Lanškrouně dokončili přípravu nové cesty, která zútulnila veřejné prostory mezi Pivovarským náměstí a Údolní ulicí. Projekt stezky pod korunami stromů vznikl před více než deseti lety. Nyní se obyvatelé Lanškrouna konečně dočkali. Veřejnosti se slavnostně otevřela právě dnes. Podívejte se ve videu.

Porod převzali do rukou muži. A socialismus tomu nepomohl, říká dula ze Žamberka

29. 6. 2022 | /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Doprovází ženy k porodu, připravuje budoucí otce na jejich novou roli a bourá zažité mýty. „Jsem dula,“ představuje se Markéta Verbíková, která žije nedaleko Žamberka. Vystudovala lesnické inženýrství a oboru se také chtěla věnovat. Pak ale v Kanadě otěhotněla a právě zážitek z vlastního těhotenství a porodu jí přenastavil priority i životní dráhu.

Na budově zbrusu nového urgentu v Ústí vypadlo okno. Zranilo zdravotní sestru

28. 6. 2022 | Budova nového urgentního příjmu v Ústí nad Orlicí má evidentně mouchy. O víkendu zde totiž došlo k nešťastnému incidentu, při kterém se zranila zdravotní sestra.

Neviděli jste ji? Policie pátrá po šestnáctileté Marice z Orlickoústecka

28. 6. 2022 | Orlickoústečtí policisté od neděle pátrají po šestnáctileté Marice B. Dívka má tmavé vlasy, modré oči a měří zhruba 170 centimetrů.  

Navštěvovanější než Pražský hrad. Lídrem turistických cílů v kraji zůstává zoo

28. 6. 2022 | Safari Park Dvůr Králové, Adršpašské skály, Lanová dráha Sněžka a Stezka korunami stromů Krkonoše figurují mezi padesátkou nejvyhledávanějších turistických cílů Česka za rok 2021. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila organizace CzechTourism.

Železniční muzeum v Dolní Lipce je o kus blíže realitě. Kraj připravuje projekt

27. 6. 2022 | Více než 60 milionů korun, to je cena, za kterou by měl Pardubický kraj v dohledné době vybudovat nové železniční muzeum v Dolní Lipce na Králicku. Na své si přijdou zejména milovníci parních vlaků.

OBRAZEM: Profesionální hasiči z Ústí bodovali na raftových závodech v Tróji

27. 6. 2022 | Po delší pauze opět na raftu a opět „na bedně“! Na raftových závodech v pražské Tróji spojených se simulovanou záchranou tonoucích se dařilo profesionálním hasičům z Pardubic, Ústí nad Orlicí i Svitav.

Drobné s sebou do kapsy. Lidé začnou znovu platit za bus. Nejede přitom 80 spojů

27. 6. 2022 | Po čtrnácti dnech trápení, neodjetých spojích a nedostatku informací přichází na začátku týdne mírné zlepšení. BusLine totiž v pondělí nevypraví „pouze“ osmdesát autobusových spojů. Cestující si navíc znovu musí připravit peněženky. Za jízdné začnou znovu platit, pokud tedy jejich autobus vůbec přijede.

Co rozhodne v Chocni, Třebové či Žamberku komunální volby? Ptáme se čtenářů

27. 6. 2022 | /ANKETA/ Silnice jsou plné děr, nejezdí autobusy a co víc, v malých obcích není dostupná lékařská péče. Chybí dostupné bydlení a developeři neberou ohled na životní prostředí. To vše jsou témata, která veřejnost trápí. Co bude hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve městech a obcích na Orlickoústecku? Co rozhodne volby? Vyrazili jsme do zdejších měst a vesnic, abyste nám to řekli. 

Pravěká řemesla i živá zvířata. V osadě Křivolík oslavili letní Slunovrat

26. 6. 2022 | V sobotu 26. června bylo v osadě Křivolík v České Třebové opět pořádně živo. Slavil se zde totiž letní Slunovrat. Nechyběly ukázky pravěkých technologií a řemesel, aktivity pro děti i živá zvířata. Během akce probíhaly komentované prohlídky. Podívejte se na fotografie, za které děkujeme Petru Bodlákovi.

Nenašly vhodnou školku, založily vlastní. Na Vraclavi budou běhat Děti z teepee

25. 6. 2022 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Spokojeně pobíhající děti s pláštěnkou a v holínkách, pusy červené od malin, čerstvý vzduch a les na dosah – taková je základní myšlenka nově vznikající školky na Vraclavi u Vysokého Mýta. Tu doslova od základů budují lidé, kteří touží po alternativnější formě vzdělávání pro své potomky. Děti z teepee, jak se celý projekt jmenuje, se po školní louce budou moci proběhnout už v září. ...

Komplikace a zúžení v Sopotnici na I/14 potrvají až do konce srpna

24. 6. 2022 | Na silnici I/14 v Sopotnici pokračují práce na zajištění okrajů vozovky. Doprava je vedena jedním jízdním pruhem a řízena semafory. Práce jsou plánovány do konce srpna. Uvedlo to na twitteru Ředitelství silnic a dálnic.

Pomočené nádraží v Žamberku. Řidičům na busáku zoufale schází jakékoliv zázemí

24. 6. 2022 | Šoféři BusLinu si nemají mezi jízdami kde odpočinout. Dopravce se totiž nedohodl na pronájmu prostor pro řidiče s firmou ICOM transport. Chybějící zázemí odradilo od práce u nového dopravce BusLine řadu řidičů. Jiným dopravcům se ale podařilo s neúspěšnou konkurencí, která neuspěla v boji o desetiletý tendr na dopravu zejména ve východní části Pardubického kraje, dohodnout. Ještě nedávno navíc hrozilo, že autobusy nového dopravce nebudou moci zajíždět na autobusová nádraží vůbec. ...

FOTO: V třetím patře domu v Ústí hořelo. Hasiči trénovali evakuaci

23. 6. 2022 | V budově Centra sociální péče v Ústí nad Orlicí ve středu hořelo. Naštěstí šlo jen o cvičení hasičů, kteří trénovali evakuaci během požáru. Průběh cvičení komplikovalo mimo jiné to, že se na místě nacházely imobilní osoby.

Visutý most zatím Dolní Moravu nezatěžuje. Přešlo po něm už 45 tisíc lidí

23. 6. 2022 | Už před více než měsícem se na Dolní Moravě na Orlickoústecku otevřel Sky Bridge 721. Visutý most, který je svou délkou největší na světě, denně přivítá i tisíce turistů. Obec, kde trvale žije asi čtyři sta obyvatel, se přitom už před otevřením potýkala s problémy s dopravní obslužností a přetlakem zejména jednodenních výletníků. To se letos zatím neděje, pomáhá i on-line rezervační systém. Zda se situace stabilizovala definitivně, ukážou až letní měsíce. ...

Zdroj: Orlický deník - zprávy - orlicky.denik.cz
20:13:05 | 01.07.2022Zpravodajství ÚstínadOrlicíDnes.cz

CzechTourism: Krásná místa v České republice, o kterých turisté moc neví

Znáte hrady a zámky Ctěnice, Manětín, Velké Meziříčí, Rychmburk, Tovačov, Bruntál, Strakonice nebo Bystřice pod Hostýnem? Ještě jste tam nebyli? Nejste sami, právě tyto areály patří mezi neobjevené skvosty 2022. Tedy mezi velmi zajímavá místa pro ...

Jako první si ocenění Regionální potravina převzali výrobci z Pardubického kraje

V rámci Dnů Pardubického kraje se odehrála slavnostní událost. Pro ocenění Regionální potravina si přišlo devět místních výrobců, kteří letos se svými ...

Letošní ročník soutěže 1000 mil československých připomíná 125. výročí začátku automobilové výroby u nás

Letošní ročník vzpomínkové jízdy historických vozidel 1000 mil československých se koná ve dnech 15.-18. června. Bude připomínkou a oslavou 125. výroč ...

V pondělí 13. 6. odstartuje z Orlové u Ostravy 18. ročník celonárodního Cykloběhu za ČR bez drog

Slavnostní zahájení 18. ročníku Cyklo-běhu proběhne v pondělí 13. června 2022 v Orlové za účasti stovek dětí, známých osobností a hostů. Další desítky ...

Od neděle 12. června 2022 dojde k letní změně jízdních řádů regionálních vlaků ČD

V neděli 12. června vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Ve většině regionů dojde jen k drobným změnám, jejichž smyslem ...Pátek 1.7.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.