ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Orlický deník - zprávy

Z regionu

Orlický deník - zprávy Zdroj: Orlický deník - zprávy |

Ukažte prstýnky. Jak na svatební fotografie, odpověděla beseda v Ústí nad Orlicí

19. 3. 2023 | /FOTO/ V Hernychově vile v Ústí nad Orlicí se konala další beseda z cyklu muzejní kafe. Hlavním hostem podvečera byl tentokrát fotograf Petr Wagenknecht.

Ve výpravní budově v Chocni bude nejspíš muzeum železničních modelů

18. 3. 2023 | Část výpravní budovy v Chocni na Orlickoústecku by mohla od letoška sloužit jako zázemí muzea železničních modelů. Spolek Muzeum TT modelů jedná se Správou železnic o pronájmu prostor. Železniční TT modely jsou v měřítku 1:120, spolek jich má kolem dvou tisícovek.

Krajem finančně podpořené opravy škol v Chocni začaly

17. 3. 2023 | Obchodní akademie a Střední odborné školy cestovního ruchu Choceň se po letech dočkají renovací. Budovy na náměstí budou mít letos novou střechu a v příštím roce dojde i k zateplení fasád. Díky krajským penězům projde stavebními opravami také další pracoviště školy na Vysokomýtské ulici.

ANKETA: Víte, co znamenají zkratky, které často používají mladí lidé?

15. 3. 2023 | WTF, BFF, PLS? OMG, LOL! Starší generace v módních zkratkách tápe. Deník se zeptal několika osobností z východních Čech, jestli se orientují v moderních výrazech, které často používá generace mladých.

Má Česko první oběť výzvy z TikToku? Policisté řeší smrt jedenáctiletého chlapce

15. 3. 2023 | Už dva roky koluje po internetu, zvláště pak po sociální síti TikTok, nebezpečná výzva s názvem Blackout challenge. Při ní se děti škrtí až do bezvědomí. Ve světě už kvůli ní několik mladých lidí zemřelo. Nyní východočeská policie prověřuje, zda se obětí nebezpečné hry nestal i jedenáctiletý chlapec z Jičína.

V České Třebové startuje projekt sdílených kol. Bude jich 50 na 15 stanovištích

15. 3. 2023 | /ANKETA/ Zatímco Ústí nad Orlicí o sdílených kolech teprve uvažuje, v sousední České Třebové už je rozhodnuto. Nejpozději na konci dubna zde odstartuje projekt sdílených kol, bude jich 50 na celkem 15 stanovištích ve městě. Před použitím bicyklu bude třeba si stáhnout aplikaci Nextbike. Co si o sdílených kolech v Třebové myslíte vy? Budou mít smysl? Hlasujte v anketě.

Kruháč ve Vysokém Mýtě na výjezdu na Litomyšl ozdobí karoserie auta

13. 3. 2023 | /FOTO STUDIE/ Unikátní výsadbu uprostřed okružní křižovatky připravují ve Vysokém Mýtě, jde o kruhák na příjezdu od Litomyšle u čerpacích stanic. Novou dominantu - karoserii automobilu, která souzní s karosářskou tradicí města - doplní nové květiny a keře. „Příjezd do města vytváří první dojem, proto jsme po dohodě s Ředitelstvím silnic a dálnic zpracovali projekt úpravy zeleně uvnitř kruhového objezdu. Jeho autorem je městský krajinářský architekt Lukáš Štefl. Ve svém návrhu se nechal inspirova ...

Dobrá zpráva pro vodáky. Do Pardubic povede nová Východočeská vodácká stezka

11. 3. 2023 | /MAPA PŘEDPOKLÁDANÉ TRASY/ Nová vodácká stezka dlouhá přes 80 kilometrů má spojit Kostelec nad Orlicí nebo Borohrádek s Pardubicemi. Povede přes Týniště nad Orlicí, Nepasice, Hradec Králové a Vysokou nad Labem. Končit bude v parku Na Špici.

Zašlapané projekty na Orlicku. Z Hitlerovy dálnice zbyly mosty a velkolepé plány

10. 3. 2023 | /HISTORICKÉ FOTKY, VIDEO, MAPY/ Plavební kanál Dunaj-Odra-Labe shodila vláda ze stolu. Podobně to bylo v minulosti i s některými dalšími dopravními projekty na Svitavsku a Orlickoústecku. Kdyby se je však podařilo realizovat, dnes by z nich mohl region profitovat. Šlo především o tzv. Hitlerovu dálnici, která měla přes Brno, Moravskou Třebovou a Lanškroun propojit Vídeň s polskou Vratislaví. Ale není to jediný zapomenutý projekt. ...

Polepšili jste si? Průměrná mzda v Pardubickém kraji stoupla na 39 tisíc korun

9. 3. 2023 | /ANKETA/ Průměrná hrubá měsíční mzda zaměstnanců v Pardubickém kraji stoupla ve 4. čtvrtletí loňského roku na 39 345 korun. Přesto jde o druhou nejnižší částku v porovnání mezi kraji České republiky. Navíc nepříznivě úřaduje inflace. Po zohlednění jejího vlivu průměrná mzda naopak poklesla. Hlasujte v naší anketě. Dosáhnete na průměrnou mzdu?

FOTO: Mezi Vysokým Mýtem a Litomyšlí se už kácí stromy pro dálnici D35

9. 3. 2023 | Přípravné práce pro stavbu dálnice D35 nejen k Vysokýmu Mýtu, ale i dál k Litomyšli pokračují. U Džbánova a na předměstí Mýta se již kácejí stromy kvůli blížící se skrývce ornice a záchrannému archeologickému výzkumu. 

FOTOGALERIE: Připomeňte si návštěvy prezidenta Miloše Zemana na Orlickoústecku

8. 3. 2023 | Po deseti letech a dvou funkčních období ve středu 8. března končí Miloš Zeman v roli prezidenta České republiky. V rámci svého volebního období celkem čtyřikrát zavítal do Pardubického kraje, naposledy v září 2016. Připomeňte si ve fotogaleriích jeho návštěvy v Ústí nad Orlicí, České Třebové nebo Brandýse nad Olricí.

Týraná zvířata z Radhoště jsou zpět u majitele. O samici rysa je ale tahanice

8. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Mrtvá a zubožená zvířata našli loni v únoru policisté a zástupci veterinární správy v areálu bývalé továrny v Radhošti u Vysokého Mýta. Zvířata, která přežila, putovala do tří záchranných stanic. Až na dvě výjimky si je ale nedávno od nich převzal majitel ze středních Čech, jemuž se chovatel z Radhoště měl o zvířata předtím pouze starat. Veterinární správa však zjistila, že ani právoplatný majitel, kterému byla zvířata vrácena, nemá u sebe vyhovující podmínky k chovu zvířat vyžaduj ...

Covidové manko. Na operaci kyčle čekají lidé v Litomyšli a Pardubicích tři roky

7. 3. 2023 | /INFOGRAFIKA/ Přesně před třemi lety se v nemocnicích v Pardubickém kraji objevili první pacienti s covidem. Dodnes se některá oddělení krajských nemocnic potýkají se skluzem v plánovaných operacích. Nejdéle lidé čekají na ortopedické výkony, u kyčelních kloubů je čekací doba až tři roky.

Déšť a sníh skauty neodradil. Na Memoriálu v České Třebové se jich sešlo 250

5. 3. 2023 | /FOTO/ Po dvou letech se v České Třebové konal Memoriál Břeti Hampla. Jubilejní 30. ročník zimních skautských hlídkových závodů vzbudil velký zájem.

Cihlový tovární komín zůstane dominantou ústecké Perly, vznikne pod ním galerie

2. 3. 2023 | /VIZUALIZACE/ Areál bývalé textilky Perla v Ústí nad Orlicí se postupně promění v novou městskou čtvrť. Radnice v současné době chystá přestavbu části továrny na galerii modérního umění. Její dominantou zůstane původní cihlový komín. Podívejte se ve vizualizaci.

Tatínci jsou u porodu zdarma už 9 let. Jako první v Česku je zavedla Litomyšl

2. 3. 2023 | Tatínek u porodu byl ještě před patnácti lety vzácný jev, dnes už ale zcela běžný. Téměř devět let tátové za přítomnost na porodním sále v Pardubickém kraji platit nemusí. Jako první v regionu a také v celé republice se zrušením poplatků před jedenácti lety přišla porodnice v Litomyšli. Naopak v některých krajích Česka se za přítomnost otců u porodu platí dodnes. 

Dětem na Orlicku v pondělí začnou jarní prázdniny. Máte pro ně program?

1. 3. 2023 | Ať už vaše děti milují koně, pohádkové skřítky a kouzelné zámky, nebo dávají přednost spíš hokeji či plavání, o jarních prázdninách jim můžete udělat radost i bez dlouhého cestování. Máme pro vás tipy na výlety v Pardubicích a okolí.

Tři roky od vypuknutí pandemie. Následky covidu stále plní ordinace lékařů

28. 2. 2023 | Roušky, krize v nemocnicích, zavřené obchody i hospody nebo povinné testování. To jsou některé ze symbolů koronavirové pandemie, která před třemi lety zasáhla Česko. V Pardubickém kraji bylo doposud potvrzeno přes 230 tisíc případů nákazy, covid si vyžádal více než čtyři tisíce obětí. S následky pandemie se řada lidí vypořádává doteď.

Rozbitá slnice z Ústí do Letohradu se začne předělávat nejdříve za dva roky

27. 2. 2023 | Rozbitá silnice II/360 z Ústí do Letohradu se nového asfaltového krytu dočká nejdříve za dva roky, a to ještě jen na části trasy, ostatní budou následovat později. Nejsou peníze. První na řadu přijde nejspíš nejhorší úsek - z Ústí do Lanšperka. Informovalo o o tom pardubické hejtmanství.

Zdroj: Orlický deník - zprávy - orlicky.denik.cz
02:14:42 | 21.03.2023Zpravodajství ÚstínadOrlicíDnes.cz

Avast: Stalkerware v Česku vzrostl za poslední tři roky o 600 %

Riziko, že se čeští uživatelé mobilních zařízení setkají se stalkerwarem, vzrostlo podle nejnovějších statistik oddělení Avast Threat Labs ve společnosti GenTM (NASDAQ: GEN) za poslední tři roky o 600 %. Celosvětově pak riziko napadení stalkerwarem ...

Pomáhat lidem v sociálně vyloučených lokalitách musíme cíleně a systematicky. Richterová s Fukovou navštívily největší vyloučenou lokalitu

ČESKÁ TŘEBOVÁ - Olga Richterová, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny, spolu s Lucií Fukovou, vládní zmocněnkyní pro záležitosti romské menšiny, a se ...

Státní veterinární správa ruší mimořádná veterinární opatření omezující venkovní chov drůbeže

Státní veterinární správa (SVS) od 3. 3. 2023 ruší mimořádná veterinární opatření z poloviny loňského prosince zakazující chov drůbeže ve venkovních p ...

Správa železnic: Práce na koridoru v údolí Tiché Orlice finišují

Dnešním dnem začíná poslední fáze modernizace 1. koridoru mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí. V následujících čtyřech měsících proběhne komp ...

Magistrát a kraj řeší budoucí provoz autobusového Terminálu B v Pardubicích

Dostavba Terminálu B pro regionální a dálkové spoje v Pardubicích se pomalu blíží ke konci, první autobusy z něj mají vyjet ještě letos v červnu. Magi ...Úterý 21.3.2023
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes