ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Orlický deník - zprávy

Z regionu

Orlický deník - zprávy Zdroj: Orlický deník - zprávy |

PODÍVEJTE SE: To nej... z uplynulého víkendu v Pardubickém kraji

18. 10. 2021 | /OBRAZEM/ Projděte si zde přehledně vším zajímavým, co se v našem kraji událo o uplynulém víkendu.

Královna medicíny už netáhne. Doktory lákají náborové příspěvky

17. 10. 2021 | Interna přestala být pro lékaře zajímavá a pocítila to mimo jiné nemocnice ve Svitavách. Někteří lékaři odtud odešli a oddělení se dostalo do krizové situace. Příjmová ambulance zůstává některé dny zavřená. V listopadu má ale přijít zlom. Nemocnice přijala nového primáře interny.

Žádný covid. Pediatři hlásí plné ordinace a nemocnice těžší průběh chřipek

16. 10. 2021 | Dětští lékaři v Pardubickém kraji mají přeplněné ordinace a nemocnice lůžka na dětských odděleních zaplněná víc než v minulých letech touto dobou. Třeba Svitavská nemocnice už hlásí plno. Letos udeřila vlna podzimních respiračních onemocnění mnohem dříve a s větší intenzitou. Podle lékařů situaci zavinila dlouhá izolace dětí kvůli pandemii covidu. Současně upozorňují, že se častěji objevuje zápal plic u kojenců. ...

Kuriozity a ta nej... z voleb v kraji: Účast až 92 % nebo třetina hlasů pro SPD

15. 10. 2021 | Statistici zevřejnili ta nej… z parlamentních voleb v Pardubickém kraji. Třeba ve Vysoké na Svitavsku byla volební účast s 92,31 % nejvyšší v Pardubickém kraji, naopak v jednom okrsku v samotných Svitavách nedosáhla ani 10 procent. V někerých vesnicích dostaly vítězné strany i přes 50 procent hlasů. A co se týče samotných kandidátů, vůbec nejkroužkovanější - Marek Výborný z KDU-ČSL - dostal skoro dvakrát tolik hlasů než druhý v pořadí. Podívejte se na kompletní přehled zajímavostí.  ...

Telefonoval za jízdy a neměl respirátor. V Ústí se množí stížnosti na řidiče MHD

15. 10. 2021 | Nemá nasazenou roušku, telefonuje, nebo vůbec nepřijede. To jsou výtky, které směrem k řidičům městské hromadné dopravy měli cestující v Ústí nad Orlicí. Ředitel dopravní společnosti se proto sešel s vedením města, aby věc projednali. Z řad veřejnosti se řidičům dostává nejen kritiky, ale i zastání. A odlišný pohled na věc mají také odbory.

Jabloňáci sobě! Ve městě přijali výzvu a společně zaběhli maraton na novém oválu

14. 10. 2021 | Zhruba tři sta obyvatel Jablonného nad Orlicí se na začátku října sešlo na startovní čáře, aby společnými silami odběhli maratonskou štafetu. Oslavy nové tartanové běžecké dráhy museli místní o rok posunout, podle všeho se o to více zadařily.

Děti ztratily za covidu sociální návyky. Jako pomoc nabízejí školy mobilní detox

14. 10. 2021 | Děti kvůli uzavření škol v době pandemie ztratily sociální kompetence, uzavřely se do světa mobilu a rodiče žádají řešení po nás. To se ozývá od učitelů nejen z pardubických škol. Pardubický kraj na tuto skutečnost reagoval cyklem seminářů, ambulantní centrum zase představilo mobilní detox. Na prvním místě ale musí být spolupráce rodičů s dětmi.

Bolí vás zub? Tak to musíte do Brna. Zubaři se našemu kraji vyhýbají

14. 10. 2021 | Váš zubař odešel do důchodu, nástupce ale nemá a vám tak nezbývá nic jiného, než vzít telefon a hledat nového. To se však často může ukázat jako kámen úrazu. V Pardubickém kraji totiž jen stěží narazíte na zubaře, který nové pacienty přijímá. Na jednoho zubního lékaře v kraji připadá zhruba v průměru skoro 1800 pacientů. Vůbec nejhůře je na tom Orlickoústecko a Svitavsko. Jak situaci zlepšit? Podle Romana Šmuclera, prezidenta České stomatologické komory, má největší moc v rukou právě vedení Pard ...

Řetová má novou mateřinku od známé třebovské architektky. Podívejte se dovnitř

13. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Řetová na Orlickoústecku má novou školku. Moderní stavba, kterou obec plánovala řadu let, vyšla na 32 milionů korun. Autorkou projektu je známá architekta Hana Soviš Fučíková.

Máte doma nevyužité jízdní kolo? Dovezte ho do Mýta, pomůžete dětem v Gambii

13. 10. 2021 | Vysokomýtský spolek Dobroběh se zapojil do unikátního celorepublikového projektu Kolo pro Afriku. Lidé, kterým doma přebývá jakákoliv cyklistický výbava, tak nyní mohou pomoct dětem ve školách v Gambii, usnadnit jim vzdělávání i podpořit jejich budoucí obživu.

Pirát Ferjenčík dostal ultimátum, pak rezignoval. A omluvil se za podrážděnost

13. 10. 2021 | Po volebním neúspěchu Pirátů, kteří ve volbách získali pouhá čtyři poslanecká křesla, rezignoval Mikuláš Ferjenčík z funkce vedoucího mediálního odboru. Jeho rezignaci však doprovodila řada emocí. Ferjenčík, který vedl koalici Pirátů a Starostů v Pardubickém kraji, se do sněmovny nedostal. Straníkům se nakonec omluvil za podrážděné reakce a vysvětlil, že v posledních dnech psychicky vyhořel.

Z historie choceňských hospod: V hostinci Na Herzánce je občas těsno i dnes

12. 10. 2021 | Ředitel Orlického muzea Michal Hofman představuje v pořadí již 19. díl seriálu Z historie choceňských hospod. Další zastávkou je hostinec Na Růžku, Na Herzánce nebo také Hotel Pokorný.

Nás lidovce koaliční projekt Spolu jen posílil, říká Marek Výborný

11. 10. 2021 | /ROZHOVOR/ Byla to podpora mých dětí, které mě v kandidatuře plně podpořily, a pak také šance podpořit změnu, po které jsme všichni toužili: Vrátit do politiky lidskost, slušnost, poctivost a čistotu, to pro mě byla velká motivace. Tak vysvětluje heřmanoměstecký lidovec MAREK VÝBORNÝ, vůbec nejkroužkovanější kandidát v Pardubickém kraji, proč se po smrti své ženy nakonec navzdory původním pochybnostem rozhodl dál pokračovat v politice a stát u zrodu ve volbách úspěšného koaličního projektu Spolu ...

ANKETA: Co říkáte na výsledky sněmovních voleb?

10. 10. 2021 | Volby do sněmovny jsou za námi. Nejvíce hlasů získala koalice SPOLU (27,79 %), na druhém místě skončilo ANO 2011 (27,12 %). Třetí příčku obsadili Piráti a STAN ( 15,62 %) a do dolní komory Parlamentu se dostala ještě SPD (9,56 %).

Politolog: Skomírající ČSSD může nakopnout hejtman Netolický

10. 10. 2021 | /ROZHOVOR/ V Pardubickém kraji padla bašta ANO. To ještě v loňském roce vyhrálo krajské volby, ale nakonec skončilo v opozici. Letos se muselo sklonit před koalicí Spolu. Podle politologa Jana Květiny sice ANO ztrácí na popularitě, ale v parlamentu mu může ještě pomoci prezident Miloš Zeman.

Noví poslanci Pardubického kraje jsou lékař, chartista i starostové. Seznamte se

10. 10. 2021 | Volby skončily. Známe poslance, kteří budou další čtyři roky reprezentovat Pardubický kraj. A je mezi nimi několikero překvapení. Zůstávají pouze tři ze současných deseti poslanců, a to sice Martin Kolovratník a David Kasal za hnutí ANO a lidovec Marek Výborný. Ten letos v kraji zaznamenal mimořádných úspěch.

Hejtman Martin Netolický a vnitrostranický rebel ČSSD naznačil, že volil opozici

10. 10. 2021 | Pardubický hejtman Martin Netolický, bývalý místopředseda ČSSD a už několik let vnitrostranický kritik v rozhovoru pro Deník naznačil, že nedal hlas vlastní straně, ale dosavadní demokratické opozici. Tedy jednomu ze sdružení Spolu nebo PirSTAN.

Náš debakl je důsledek podpory Babišovy vlády, tvrdí krajský šéf komunistů

9. 10. 2021 | "Výsledek naší strany ve volbách je špatný, nečekali jsme ho, je to zklamání. Doplatili jsme na podporu Babišovy vlády." Těmito slovy zhodnotil debakl komunistů ve volbách předseda jejich krajské organizace v Pardubicích Roman Harmat. 

Ferjenčík ze hry. Překvapením kraje je starosta Vysočiny i lidovec Výborný

9. 10. 2021 | Preferenční hlasy zamíchaly volbami také v Pardubickém kraji. Jedním z největších překvapení je Tomáš Dubský, osmačtyřicetiletý starosta obce Vysočina a dobrovolný hasič nominovaný za STAN, který do Poslanecké sněmovny kandidoval z pátého místa. Preferenčními hlasy však skončil na místě prvním.

Šampaňské a poznámky na účet ANO. Ve štábu koalice Spolu se slavilo

9. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ „Pozor, mluví budoucí premiér,“ znělo štábem koalice Spolu v pardubickém Modrém domě ve chvíli, kdy se na plátně objevil celostátní lídr Petr Fiala. A odpovědí byl bujarý potlesk. Ve štábu vítězné koalice panovala radostná atmosféra, šampaňské se otevíralo hned několikrát a nebyla nouze o jízlivé poznámky na účet hnutí ANO.

Zdroj: Orlický deník - zprávy - orlicky.denik.cz
06:13:21 | 19.10.2021Zpravodajství ÚstínadOrlicíDnes.cz

Dětská oddělení Pardubického kraje plní virová infekce dýchacích cest

Kašel, horečka a rýma, zdánlivě běžná podzimní viróza. Jenže po roce, kdy se děti nemohly přirozeně imunizovat v dětském kolektivu, a v kombinaci s virovou infekcí, která se jednou za čas objevuje s výrazně těžším průběhem než v jiných obdobích, ...

Parní express propojí v rámci mimořádné jízdy Pardubický kraj s Polskem

Letní jízdy historického parního vlaku na Králicku a Orlickoústecku měly u cestujících velký ohlas. V rámci devíti letních jízd bylo prodáno 4 831 jíz ...

ZDRAVOhrátky přivedou do škol budoucí zdravotní sestry a pracovníky sociálních služeb

PARDUBICE - V České republice chybí v současné době několik tisíc zdravotních sester a stejně tak i pracovníků v sociálních službách. Pardubický kraj ...

V sobotu proběhne na třinácti místech v zemi další Den za obnovu lesa

DEN ZA OBNOVU LESA je největší celostátní lesnickou akcí pro veřejnost, kterou pořádají Lesy České republiky. Uskuteční se již v sobotu 16. října na t ...

Zákazníci Bohemia Energy o dodávky elektřiny a plynu nepřijdou, převezmou je dodavatelé poslední instance

Společnost Bohemia Energy a další firmy ze skupiny Bohemia Energy entity oznámily ve středu 13. října 2021 ukončení dodávek elektřiny a plynu svým zá ...Úterý 19.10.2021
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.