ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Orlický deník - zprávy

Z regionu

Orlický deník - zprávy Zdroj: Orlický deník - zprávy |

Šli pěšky na Palachův pohřeb. Každému jsme o tom po cestě řekli, vzpomínají

20. 1. 2022 | Osmnáct studentů, více než 130 kilometrů v nohách a cesta trvající čtyři dny, na jejímž konci bylo položení květin na hrob Jana Palacha. Tak uctili vysokomýtští studenti památku živé pochodně, která vzplála na protest proti vstupu nezvaných vojsk. Důvod protestu proti komunistickému režimu měli všichni pádný. Studovali totiž ve městě, které v té době už několik měsíců okupovala početná sovětská posádka. ...

Chodníček na Vinice ve Vysokém Mýtě je druhá nejhezčí alej v kraji

20. 1. 2022 | V 11. ročníku ankety Alej roku zabodovala i stromořadí z Pardubického kraje. V celorepublikovém žebříčku je na desátém místě lipová alej na Křížový vrch v Moravské Třebové. Ta v Pardubickém kraji navíc zvítězila, i když to bylo velmi těsné. Se ztrátou jediného hlasu je druhý Chodníček na vinice ve Vysokém Mýtě, celorepublikově je pak tato alej jedenáctá. 

Společnost Iveco potvrdila pozici lídra. Vyrobila přes 4300 nových autobusů

19. 1. 2022 | Firma IVECO BUS potvrdil pozici lídra na trhu autobusů v České republice s tržním podílem více než 39 procent včetně minibusů, a to zejména díky výrobkové řadě Crossway. Ta se vyrábí ve Vysokém Mýtě a je nejúspěšnějším meziměstským autobusem na evropském trhu.

Unikátní objev v Letohradě: Do města míří archeologové

19. 1. 2022 | /FOTO/ Už loni zahájil Letohrad revitalizaci zámeckého parku včetně přilehlé historické oranžerie. V budoucnu má navázat na někdejší tradici chovu klokanů a chybět nebude také přírodní bludiště. Stavební práce však na čas pozastavil mimořádný objev, který pracovníci našli a kvůli kterému na místo nastoupí také archeologové.

ČSAD nejezdí, Rychnov si tak musel pro školáky objednat soukromý autobus

19. 1. 2022 | Náhlá změna jízdních řádů v Pardubickém kraji přinesla lidem řadu problémů. Společnost ČSAD Ústí na Orlicí jezdí od pondělí podle upraveného letního řádu. Někde ale zůstali lidé na zastávce. V Rychnově na Moravě, ležícím mezi Českou a Moravskou Třebovou, musela obec objednat a zaplatit soukromého dopravce, aby se děti vůbec dostaly do školy.

Hejtman jednal s vládou. Kritická infrastruktura omikronem ohrožená není

19. 1. 2022 | V úterý proběhlo jednání vlády s hejtmany napříč republikou. Účastnil se ho i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Hlavním tématem byla situace s omikronem a profesní karanténa. Z jednání nevyplynula nutnost žádných výrazných opatření.

Horní Ředice trápí po otevření nového úseku dálnice D35 hustý provoz a hluk

19. 1. 2022 | /VIDEO, FOTO/ Po prosincovém otevření nového úseku dálnice D35 z Opatovic do Časů se náhle výrazně zvýšil provoz na silnici I/36 v obci Horní Ředice na Pardubicku, která slouží jako nynější přivaděč k dálnici. Projíždí tu velké množství aut a kamionů a často velmi vysokou rychlostí. „To, co sem teď pustili z dálnice, je nezodpovědnost,“ zhodnotil situaci starosta obce Jiří Kosel.

Krize na interně ve Svitavách pokračuje. Lékaře neláká ani 300 tisíc

19. 1. 2022 | Chybí sestry, lékaři i sanitáři. Nemocnicím v Pardubickém kraji schází desítky zaměstnanců. Velmi špatná situace je už několik měsíců například na interně ve Svitavách. Ale nejen tam. Problémy jsou i na interně v Chrudimi a jinde. 

Podívejte se, kde natáčel Aleš Háma. Karavanem z Poličky do maštalí a Pardubic

18. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Herec a moderátor Aleš Háma projel v karavanu Pardubický kraj. Zastavil se v Poličce, Nových Hradech i Toulovcových maštalích, Reportáž odvysílá Česká televize ve čtvrtek 20. ledna na ČT2 v 21 hodin.

Českotřebovští studenti mají novou moderní učebnu. Pomohly lokální firmy

18. 1. 2022 | Na českotřebovské Střední škole technické a dopravní Gustava Habrmana byla 14. ledna pro studenty školy slavnostně otevřena nová specializovaná učebna elektrotechniky. Budoucí elektromechanici se zde budou seznamovat s nejnovějšími trendy v oboru.

Slavné choceňské podniky: V Urbanově zámečnictví se vyráběly zbraně pro Němce

18. 1. 2022 | Po seriálu Z historie choceňských hospod, který připravoval ředitel Orlického muzea v Chocni Michal Hofman, přicházíme s novou tématikou – Slavné choceňské podniky. Tentokrát zavítáme do uměleckého a konstruktivního zámečnictví Josefa Urbana

Firmy v kraji začaly plošně testovat. Nakažení byli i zaměstnanci soudu

18. 1. 2022 | Pondělí 17. ledna byl první den, kdy se podle nových vládních nařízení museli všichni zaměstnanci firem povinně testovat na covid-19. Každý, komu vyjde pozitivní výsledek, musí nastoupit do pětidenní karantény. Deník oslovil několik firem napříč celým Pardubickým krajem. I přes poměrně nízké počty pozitivních výsledků se v některých firmách nakažení objevili. 

FOTOGALERIE: Na silnicích v Pardubickém kraji zahynulo vloni 21 lidí

18. 1. 2022 | Nejtragičtější nehodou v Pardubickém kraji je březnový střet osobního auta s vlakem v Zaječicích na Chrudimsku. Nehoda si vyžádala dva lidské životy. Není to první smrtelná nehoda na přitom nepříliš frekventovaném přejezdu. Snížit riziko nehod by pomohly úpravy přejezdu. Zvýšení bezpečnosti provozu si naopak dopravní odborníci slibují od nového otevřeného obchvatu Chrudimi nebo prodloužení dálnice D35 na Pardubicku. ...

Nejdelší visutý most světa je na Dolní Moravě. Podívejte se, kterým konkuruje

17. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Už na jaře se turistům na Dolní Moravě otevře unikátní atrakce – visutý most, který se se svou délkou okolo 730 metrů stane nejdelším svého druhu na světě. Podívejte se na fotografie destinací, které lávka na Dolní Moravě o pořádný kus předčí!

FOTO: Silný vítr zastavil vleky, u Chrudimi převrátil kamion

17. 1. 2022 | Silný vítr dosahující místy 15 až 20 metrů za sekundu komplikoval dnes nejen dopravu. Na několika místech dokonce způsobil výpadky elektrického proudu, nebo zastavil vleky. Třeba v Dolní Moravě. U Chrudimi vítr převrátil jedoucí kamion, nikomu se naštěstí nic nestalo.

Lidé na Orlicku se nejméně berou, bohužel také nejvíce rozvádějí

17. 1. 2022 | Kladli jste si někdy otázku, jak vypadá a žije typický Čech? Deník ano a na základě nejzajímavějších dostupných dat připravil analýzu o průměrných Češích v Pardubickém kraji. Víme, v jakém regionu se rodí nejvíce dětí, kde se lidé nejvíce rozvádějí, a dokonce v jakém okrese utrpí nejvíce peněženky důchodců.

Gestapo našlo zpravodajce skupiny BARIUM u Žamberka. Lidé si připomněli tragédii

16. 1. 2022 | Josef Šandera a Josef Žižka – to byli jedni z členů zpravodajského paradesantního výsadku, který byl během druhé světové války odeslán z Londýna do Protektorátu. Oba ale na začátku roku 1945 odhalilo gestapo a 16. ledna došlo v Žamberku k tragédii. Město tak v sobotu 15. ledna uctilo jejich památku. Členové Junáka ze střediska v Hradci Králové u této příležitosti vyrazili k památníku pěšky. Na sedmdesátikilometrový pochod se vydali přes noc. ...

V první polovině týdne se v kraji oteplí, poté se opět vrátí mrazy

16. 1. 2022 | Teploty v první polovině příštího týdne se budou v Pardubickém kraji pohybovat nad nulou. V pátek dojde k prudkému ochlazení. V průběhu týdne bude převážně polojasno, o víkendu očekávejte sněhové přeháňky.

Sečská traverza: Hrůzyplná smrt podnikatele je odrazem devadesátek

16. 1. 2022 | Na podzim 1992 našli kriminalisté v sečské přehradě těla dvou mužů. První byl zastřelený, druhý se utopil přivázaný k železné traverze. Nakonec se ukázalo, že případy spolu nesouvisí, ale přímočarostí a brutalitou byly odrazem doby.

Přibývá nejen lidí s covidem, šíří se i respirační nemoci. Chřipka schází

16. 1. 2022 | Hygienici a lékaři v Pardubickém kraji se připravují na zvýšený nárůst nákazy mutace omikron. Ovšem zapomíná se trochu na běžná respirační onemocnění. Oproti minulým rokům ale těchto nemocí ubylo.

Zdroj: Orlický deník - zprávy - orlicky.denik.cz
08:13:28 | 20.01.2022Zpravodajství ÚstínadOrlicíDnes.cz

Letohrad si své památky hýčká, v oranžerii čekalo překvapení

Mezi významné městské památkové zóny v Pardubickém kraji se řadí i Letohrad. Je známý především svým zámkem se zámeckým parkem, kostelem sv. Václava na náměstí s majestátním barokním průčelím, a také kaplí sv. Jana Nepomuckého na ...

Radní Pardubického kraje Krčil: Kupovat české regionální potraviny se vyplatí

Jaký byl předchozí rok v oblasti zemědělství a životního prostředí v Pardubickém kraji? Co se povedlo a na čem je potřeba v dalším roce ještě pracovat ...

Žena chtěla zbohatnout na kryptoměně, během pár minut přišla o více než milion korun

ORLICKOÚSTECKO - Orlickoústečtí policisté se v posledních týdnech stále častěji setkávají s případy podvodného jednání v online prostředí. Buďte tedy ...

Autobusovou dopravu na Orlickoústecku ovlivňuje koronavirus

Už v minulém týdnu došlo k omezení některých autobusových spojů na Orlickoústecku. Z důvodu vysoké nemocnosti řidičů není dopravce schopen zajistit do ...

Při střetu dodávky a kamionu na Svitavsku se zranili oba řidiči, na místo letěl i vrtulník LZS

Dnes 11. 1. 2022 před půl devátou hodinou ranní došlo na silnici I/35 mezi Litomyšlí a Svitavy ke střetu dodávky, převážející propan-butanové tlakové ...Čtvrtek 20.1.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.