ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Orlický deník - zprávy

Z regionu

Orlický deník - zprávy Zdroj: Orlický deník - zprávy |

Urnový háj v Chocni se zapíše na seznam kulturních památek. Nebude sám

15. 4. 2021 | /HISTORICKÉ FOTOGRAFIE/ Město Choceň společně s památkáři usiluje o to, aby se místní urnový háj zapsal na seznam kulturních památek. Není přitom jedinou památkou, kterou v těchto dnes ministerstvo kultury posuzuje.

Světový den hlasu. Specialisté nabízejí bezplatné vyšetření

15. 4. 2021 | Hlas je klíčovým prostředkem komunikace, proto je potřeba o něj pečovat. Nemocnice v Pardubickém kraji připomínají Světový den hlasu. Připadá na pátek 16. dubna.

V Lanškrouně vznikne lapidárium. Vystaví vzácné kamenné exponáty

15. 4. 2021 | Zámecké sklepení se už brzy přemění na lapidárium. Návštěvníci si už brzy prohlédnou zrestaurovanou pískovcovou expozici.

Včelstva poškodila varroáza. Medu bude méně a podraží

15. 4. 2021 | Část včelařů přišla během loňského podzimu až o polovinu včelstev. Zahubila je varroáza a viry. Chovatelé z postižených regionů předpokládají, že medu bude méně a podraží. 

Testy ve školách jsou fiasko a rozdělují společnost. Pozitivních je promile

14. 4. 2021 | V pondělí se část dětí v Pardubickém kraji vrátila zpět do školních lavic. Podmínkou bylo nově podstoupení antigenního testu. Výsledek? Dvacet tisíc testovaných, devět pozitivních. Obdobné výsledky vykazují také další regiony. Krajský radní za školství to pokládá za jasný vzkaz vládě: Testování ve školách nemá smysl, zatěžuje a rozděluje společnost.

Akce K začala před 71 lety. Klášter v Králíkách se změnil v koncentrák

14. 4. 2021 | V noci z 13. na 14. dubna 1950 zatkla Státní bezpečnost pod vedením Rudolfa Slánského mnichy, posadila je do autobusu a odvezla do internačních táborů. Cílem komunistické moci byla likvidace řeholních řádů. Některé kláštery srovnali estébáci se zemí, prostory jiných posloužily jako internační tábory. Jeden z nich vznikl také v klášteře v Králíkách. Dnes násilí státního aparátu a bezmoc řeholníků připomíná interaktivní muzejní expozice. ...

Hejtman Netolický odvolal v reakci na dění v ČSSD svou kandidaturu do sněmovny

13. 4. 2021 | Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický dnes odpoledne zveřejnil na svém facebookovém profilu prohlášení, že nebude z posledního 19. místa na kandidátce ČSSD bojovat o post poslance. Chce se věnovat kraji, který se podle jeho slov bude muset poprat se ztíženou ekonomickou situací a taky hubenějším rozpočtem než v minulosti.

Lidí bez práce nepřibývá. Antivirus zachraňuje firmy i zaměstnance

13. 4. 2021 | Dopady krize spojené s pandemií covidu se zatím v Pardubickém kraji příliš neprojevily. Nezaměstnaných ubývá, i když by se mohl čekat pravý opak. Úřady práce nabízejí tisíce volných míst. Ve složité situaci se ale ocitli zejména rodiče malých dětí. Jana ze Svitav hledá práci od minulého roku. Marně. A když konečně našla, přišlo opatření, které uzavřelo školy.

Hrdina naší doby. Zachránil chlapce na rybníku v Žamberku, dostal medaili

13. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Před více než měsícem otřásla Žamberkem nešťastná událost. Pod třemi chlapci se probořil led u Zámeckého parku. Jeden z nich nepřežil. Muž, který se tehdy jako první ujal záchrany chlapců pod ledem, dostal ocenění od starosty města i ředitele krajských hasičů.

Online škola pruda je, má však cenné údaje, zpívají žáci z České Třebové

13. 4. 2021 | VIDEO: Chybí jim škola, kamarádi i známé tváře pedagogů. Distanční výuka už je příliš nebaví, a tak se rozhodli natočit další ze série videoklipů. Žáci ze Základní školy Ústecká v nich přezpívávají slavné české melodie a hrají na rozličné hudební nástroje.

Webová exkurze České Třebové je doplněna o sportoviště

13. 4. 2021 | Na městském webu je od loňského roku zveřejněna virtuální prohlídka města, která kromě impozantních pohledů z ptačí perspektivy nabízí i možnost prohlédnout si architektonické dominanty České Třebové.

Nemocnice v kraji se připravují na nápor. Na odložené operace čekají tisíce lidí

13. 4. 2021 | Co mají společného Moravská Třebová, Litomyšl a Holice? V součtu mají tolik obyvatel, jako v Česku od začátku pandemie zemřelo lidí na covid-19. Těch už je takřka 28 tisíc. Nemoc však stála životy i těch, kteří se jí nenakazili, ale už se kvůli odloženým operacím nedočkali zákroku. Na neakutní péči čekají v Pardubickém kraji tisíce lidí. Někteří z nich se dočkají zákroku v příštích týdnech. Nemocnice totiž opět obnovují neakutní operace. ...

Jako když se dloubete v nose. Děti se vracejí do škol. Podmínkou je antigen

12. 4. 2021 | /FOTO, VIDEO/ Část dětí se v pondělí vrátila zpět do školních lavic. Podle vládního nařízení je ale pro účast ve výuce nezbytné podstoupení antigenního testu na covid-19. Výsledky tak od rána vyhodnocovali také učitelé ze Základní školy Svatopluka Čecha v Chocni. Pomáhali rodiče i ředitelka školy. „Chytneš si tyčinku a trochu s ní zakroužíš, jako když se dloubeš v nose,“ vysvětloval třídní učitel 5.C Jakub Diblík. A dětem to skutečně moc nevadilo.  ...

Antigenní test a zpátky do lavic. Část dětí v kraji se v pondělí vrátila do škol

12. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Sedm stanovišť pro antigenní testování vzniklo ve sportovní hale na Základní škole Svatopluka Čecha v Chocni.

V Chocni se od května můžete vydat na nové Kolostezky

12. 4. 2021 | Formanská, Orlická a třeba i Borůvková. To jsou nové názvy Kolostezek, které město zřizuje v Chocni a přilehlém okolí. Kolostezky jsou systém okruhů určených především pro horská kola.

VIZUALIZACE: Rozpolcený Letohrad v referendu rozhodne o osudu kulturního domu

12. 4. 2021 | Konec nouzového stavu konečně umožňuje uspořádat odkládané referendum o dalším využití kulturního domu v Letohradě, jehož osud je předmětem sporů. Podívejte se na vizualizaci kulturního domu jak v případě rekonstrukce, tak v případě druhého řešení - novostavby. 

Lepší jedny boty na "krámě" než 15 párů poštou na zkoušku. Obchody otvírají!

11. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Už druhý rok museli mít prodejci obuvi zavřeno v době, kdy obvykle prodávají nejvíc. V pondělí po tak dlouhé konečně přivítají první zákazníky. Ne přes okénko, ale doopravdy. Během uzavírky prodejny navíc zápasily s poštovným: Měly víc objednávek přes e-shopy, ale taky se jim boty častěji vracely. O víkendu tak v obchodech vrcholily přípravy na pondělní otevření.    

Na žáky se těšíme. Ale čekat můžeme v pondělí cokoliv, říkají ředitelé

11. 4. 2021 | Školy v Pardubickém kraji dostaly neinvazivní antigenní testy pro samo odběr, kterými se bude testovat dvakrát týdně. Rodiče můžou být u testování přítomni. Někteří z nich se už ozvali, že s testováním nesouhlasí, jiní vyčkávají. Ředitelé kritizují, že otevření škol je ze strany státu nepřipravené a že je na školy kladena obrovská zodpovědnost.

VIZUALIZACE: V hradeckém kraji klesá epidemie mnohem rychleji než v Pardubickém

11. 4. 2021 | /ČASOSBĚRNÉ VIDEO VÝVOJE V "MALÝCH" OKRESECH/ Vizualizace serveru Visualito potvrzuje výrazný ústup epidemie koronaviru v Královéhradeckém kraji od počátku března. Pardubický kraj se začal čistit až od poloviny března a zatím mnohem pomaleji. Špatně je na tom v počtu nových případů stále ještě Lanškrounsko, o mnoho lepší není situace také na Hlinecku a Svitavsku.

FOTO, VIDEO: Jízdy za svobodu na Orlicku slábnou. Dozorovala policie

10. 4. 2021 | V sobotu se náměstím ve Vysokém Mýtě, Chocni a Ústí nad Orlicí znovu prohnala spanilá jízda za svobodu. Odpůrci vládních opatření opět mávali českou vlajkou a za stálého troubení projeli centry měst. Ve srovnání s minulým týdnem bylo účastníků o poznání méně a chovali se umírněně. V centrech měst se zdrželi jen krátce, v Chocni si ale neodpustili občerstvení v místní kavárně. 

Zdroj: Orlický deník - zprávy - orlicky.denik.cz
18:15:51 | 15.04.2021Zpravodajství ÚstínadOrlicíDnes.cz

Počet vyočkovaných vakcín v Pardubickém kraji se přibližuje stovce tisíc

Postup vakcinace na další týden projednala pracovní skupina pro očkování při Bezpečnostní radě Pardubického kraje. V 15. týdnu do regionu přišlo 14 040 dávek vakcíny od společnosti Pfizer a ve čtvrtek bude připraven výdej 700 dávek vakcíny Astra ...

Koronavirová nemocnost je u hasičů Pardubického kraje na nule. Většina z nich je proočkovaná

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s ředitelem Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Alešem Černohorským a krajským starosto ...

Žáci nemusí sedět celý den u počítače. Co třeba vyjít ven, uklidit svět a pomoci tak Zemi?

Český svaz ochránců přírody svaz vyzývá k úklidu světa i svého okolí. Pro školy přichází aktuálně s nabídkou, která dostane žáky a studenty od lavic a ...

Muž si udělal z pronajatého pokoje na ubytovně skládku. Museli ho vystěhovat strážníci

PARDUBICE - Pardubičtí strážníci museli vystěhovat nežádoucího nájemníka z jedné z pardubických ubytoven. ...

České dráhy postupně obnoví provoz většiny omezených regionálních linek

České dráhy reagují na částečné uvolnění protiepidemických opatření a po 12. dubnu 2021 obnoví v koordinaci s krajskými úřady a hlavním městem Prahou ...Čtvrtek 15.4.2021
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.