ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Orlický deník - zprávy

Z regionu

Orlický deník - zprávy Zdroj: Orlický deník - zprávy |

Svezte se legendárním velorexem. Muzeum v Třebové nabízí netradiční dárek

8. 12. 2023 | Městské muzeum v České Třebové nabízí tip na velmi netradiční dárek pod stromeček: svezení legendární motorovou plátěnou tříkolkou velorex. Poukaz na čtvrthodinové svezení stojí 300, hodina pak 600 korun. Skupinové jízdenky vycházejí levněji. Budete si moci sednou za volant, řídit však budou vyškolení řidiči.

Vlaky RegioJet přestávají od neděle zastavovat v České Třebové

7. 12. 2023 | Většina vlaků společnosti RegioJet přestane od nedělní změny jízdních řádů zastavovat v České Třebové. Město na nový jízdní řád soukromého dopravce doplatí jako jediné české město. Stavět tu budou jen vybrané spoje do Prahy, v opačném směru na Ostravu žádný. 

Podívejte se ve fotkách na odstraňování následků nedělní srážky vlaků u Třebové

6. 12. 2023 | Drážní hasiči začali odstraňovat následky nedělní srážky nákladních vlaků u České Třebové. Musí nahradit i poškozené trakční vedení. Provoz na koridoru podle Správy železnic není nijak omezen. 

Kraj bude příští rok hasičům dotovat hlavně opravy a stavby požárních zbrojnic

5. 12. 2023 | Krajská podpora dobrovolných hasičů se příští rok má více zaměřit na rekonstrukci a stavbu požárních zbrojnic.

Legendárním motorákům zvoní umíráček. Končí i na tratích u České Třebové

5. 12. 2023 | Proslulé, bezmála 50 let staré motorové vlaky řady 810, kterým nikdo neřekne jinak než „motorák“, končí. Na trati z Pardubic přes Chrudim do Havlíčkova Brodu budou už v nejbližších týdnech nahrazeny novými vlaky řady RegioFox. Ty začnou nahrazovat i modernější nástupce "osmsetdesítek" - Regionovy, jež budou přemístěny na jiné tratě.

Rekonstrukce společenského sálu technické školy v Třebové je na spadnutí

4. 12. 2023 | Česká Třebová se možná už příští rok dočká rekonstrukce hojně využívaného konferenčního sálu Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana na Skalce. Kraj včera schválil vypsání tendru na stavební práce, oprava bude stát 68 milionů korun.

Sníh a zase sníh. Na Orlicku se hasiči ani cestáři od víkendu nezastavili

4. 12. 2023 | /FOTO/ Víkend byl kvůli přívalu sněhu velmi náročný jak pro hasiče a záchranáře, tak pro silničáře. Právě cestáři najezdili jen po silnicích II. a III., tříd 61 tisíc kilometrů, státovky tedy nepočítaje. Sněžilo na celém území Pardubického kraje, kde napadlo 20 až 35 centimetrů mokrého sněhu. A hodně se bouralo. Taktéž hrozily pády stromů a hasiči preventivně odstraňovali rampouchy.

Víme, jak pojedou od neděle vlaky. Stáhněte si u nás nový jízdní řád

4. 12. 2023 | /JÍZDNÍ ŘÁDY KE STAŽENÍ/ V neděli 10. prosince 2023 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy, kterou na základě smlouvy s Pardubickým krajem zajišťují České dráhy, vzroste zhruba o 3,7 %. Přinášíme kompletní informace o změnách a odkazy na jednotlivé jízdní řády podle tratí, ty najdete ke stažení ve formátu PDF ve spodní části článku.

Adventní věnce, svíčky i prskavky. Hasiči připomínají, na co si dát pozor

2. 12. 2023 | Na neděli 3.prosince připadá začátek adventu, kdy lidé budou zapalovat první svíčku na svém adventním věnci. Loni došlo v Česku ke 1428 požárům. 15 lidí zemřelo a 141 bylo zraněno. Statistika v tomto případě hovoří jasně. Nejvíce požárů vzniklo v souvislosti s adventními věnci.

Nové sypače sestavili žáci v Ústí a Holicích. Už ošetřují zasněžené cesty

1. 12. 2023 | Právě včas na začátek zimního období dostala Správa a údržba silnic Pardubického kraje dvojici nových tatrovek jako vánoční dárek. Tato speciálně přizpůsobená vozidla pro cestáře byla sestavena v rámci projektu „Tatra do škol“ ve spolupráci s automobilními školami v Holicích a Ústí nad Orlicí. Jejich studenti díky projektu získali jedinečnou příležitost prověřit své praktické dovednosti. Nové sypače už jezdí v okolí Hlinska a Lanškrouna. ...

Omezení v nemocnicích zatím platí. V Ústí zavřou většinu poraden a ambulancí

1. 12. 2023 | /KOMPLETNÍ SOUHRN OMEZENÍ V JEDNOTLIVÝCH NEMOCNICÍCH/ Premiér Petr Fiala sice slíbil ve čtvrtek lékařům navýšení platů, omezení v nemocnicích v Pardubickém kraji ale zatím platí. Největší omezení se aktuálně týká plánovaných operací.

Výstraha: Na Orlicku napadne až 25 centimetrů sněhu. Pozor na sněhové jazyky

30. 11. 2023 | Na pořádnou víkendovou sněhovou nadílku by se měli připravit obyvatelé Pardubického kraje. Meteorologové vydali výstrahu kvůli nové sněhové pokrývce a také kvůli sněhovým jazykům, které se mohou tvořit. Vydatně sněžit by mělo začít v pátek večer.

Záchranka kvůli personální krizi v nemocnicích posílí své výjezdové základny

30. 11. 2023 | Personální krize v nemocicích má první důsledky. Budou kvůli tomu posílena výjezdová stanoviště zdravotnické záchranky v Holicích, Lanškrouně a Hlinsku.

Nemocnice se ohradila: Situace je extrémní a hrozba protestů lékařů stále trvá

29. 11. 2023 | /CELÝ TEXT PROHLÁŠENÍ/ Vedení Nemocnice Pardubického kraje se ohradilo proti včerejšímu exkluzivnímu rozhovoru Deníku s lékařkou gynekologicko-porodnického oddělení Svitavské nemocnice Ester Hladíkovou. Ta v něm mimo jiné řekla, že lékaři na porodnici ve Svitavách stáhli výpovědi kvůli nátlaku z vedení. Níže přinášíme plné znění prohlášení vedení krajských nemocnic týkající se situace na gynekologicko-porodnickém oddělení ve Svitavách, který zaslalo Deníku jako reakci na rozhovor. ...

Řidič skončil po piruetě na ledě na střeše v poli. Kluzko na sněhu hrozí i zítra

27. 11. 2023 | /FOTO/ Hasiči v Pardubickém kraji jen za dopoledne zasahovali u čtyřech dopravních nehod. Největší byla ve Skutči, kde řidič s automobilem vyjel ze silnice a skončil na střeše.

Den D. Do pondělní stávky se zapojilo až 70 procent škol, i ty na Orlicku

27. 11. 2023 | Řada škol na Orlicku dnes zůstala zavřená, jiné fungují v omezeném režimu. Zapojily se totiž do stávky, která právě dnes hýbe celým Českem. Pro stovky rodičů v regionu to znamená komplikaci – museli se o své děti postarat sami. V mapě na konci článku zjistíte, které školy dnes neotevřely.

Lidé rozhodli: Lanškroun bude čistší, nabídne více míst k odpočinku

27. 11. 2023 | Hlasování v pátém ročníku participativního rozpočtu města Lanškroun je u konce. Lidé rozhodovali o projektech, které radnice zafinancuje v příštím roce a jež by měly zlepšit veřejný prostor.

Jak vánoční strom dorazil na náměstí v Ústí? Podívejte se ve videu

26. 11. 2023 | Letošní vánoční strom byl na Mírové náměstí dovezen v sobotu 25. listopadu. Původně 15 metrů vysoký a 32 let starý smrk byl dovezen z lokality „u starého hangáru“ a městu jej daroval soukromý majitel. Kvůli své značné šířce si smrk svou cestu městem náležitě užil a stavění na náměstí si nenechala ujit řada diváků. Podívejte se na video.

Záchranná stanice Pasíčka shání peníze na rozletovou voliéru. Ta v Česku chybí

24. 11. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Záchranná stanice hendikepovaných zvířat Pasíčka v Boru u Skutče na Chrudimsku je třetí největší v Česku a ročně ošetří 1800 poraněných tvorů. Na rozdíl od jiných stanic má k dispozici velkou rozletovou voliéru pro dravce, která slouží i pro "přespolní" opeřence. Ale její kapacita už nestačí, zranění ptáci do azylu Pasíček totiž míří ze všech koutů republiky. Aby mohla záchranná stanice dál bez omezení fungovat, potřebuje postavit nové rehabilitační voliéry. K realizaci projektu za ...

Víme, které školy na Orlickoústecku budou v pondělí stávkovat. Podívejte se

24. 11. 2023 | /SEZNAM STÁVKUJÍCÍCH ŠKOL, ČTENÁŘSKÁ ANKETA/ „Situace je vážná, stávkovat musíme,“ shodli se učitelé z Orlickoústecka. K pondělí stávce se v regionu připojí desítky zdejších škol. Ředitelé upozornili, že nejde o jejich platy, ale o kvalitu vzdělávání dětí. Stávkovat budou i kuchařky a školníci. Co si myslíte o stávce vy? Hlasujte v anketě.

Zdroj: Orlický deník - zprávy - https://orlicky.denik.cz
10:13:38 | 08.12.2023Zpravodajství ÚstínadOrlicíDnes.cz

V Pardubickém kraji začne v neděli 10. prosince platit nový jízdní řád 2024

V neděli 10. prosince 2023 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy, kterou na základě smlouvy s Pardubickým krajem zajišťují České dráhy, vzroste zhruba o 3,7 %. K hlavním novinkám bude patřit nasazení nových jednotek ...

Škodu ze srážky dvou nákladních vlaků v České Třebové odhaduje Drážní inspekce na 150 milionů korun

Orlickoústecko - V neděli rátce před šestou hodinou ráno přijala tísňová linka oznámení o střetu dvou nákladních vlaků na nádraží v České Třebové. V ...

Pěstounství je smysluplná cesta pro stále více lidí, Pardubický kraj se jim to snaží usnadnit

Uplynulý rok se nesl ve znamení rozsáhlé informační kampaně o náhradní rodinné péči, kam patří i ta pěstounská. A to jak v celorepublikovém měřítku, k ...

Pardubický kraj ani střední školy nesouhlasí se změnou financování nepedagogických pracovníků

Ředitelé všech středních škol a školských organizací, jejichž zřizovatelem je Pardubický kraj, se tradičně setkali v rámci velké porady na Seči. V rám ...

Policisté obvinili tři muže z loupeží ve Vysokém Mýtě

ORLICKOÚSTECKO - Orlickoústeckým kriminalistům se podařilo objasnit 2 loupeže, které se odehrály minulý měsíc ve Vysokém Mýtě. Jeden z útočníků, teprv ...Pátek 8.12.2023
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes