ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Orlický deník - zprávy

Z regionu

Orlický deník - zprávy Zdroj: Orlický deník - zprávy |

Přes příznivé počasí poloprázdná koupaliště. Lidi odrazují covidová opatření

27. 7. 2021 | Koupaliště a bazény jsou otevřené, stále však platí přísná protiepidemiologická opatření, která mnohé návštěvníky odrazují. Provozovatelé tak zatím hlásí jednu z nejslabších sezón za poslední roky. „Není to o tom, že by se lidé báli přijít, spíše si stěžují a stanovená pravidla jim vadí,“ sdělila například provozovatelka Koupaliště Cihelna Pardubice Veronika Ministrová.

Začala oprava mostu na státovce v Dolní Lipce. Řidiče do Polska čeká zdržení

27. 7. 2021 | V pondělí 26. července odstartovali stavaři rekonstrukci mostu v Dolní Lipce u Králík. Stavbu, která se nachází jen 300 metrů od státní hranice s Polskem, pracovníci kompletně zdemolují a na místě vybudují nový most. Práce by měly být dokončeny letos v říjnu.

Ode dneška se bez registrace očkuje i v Orlickoústecké nemocnici

27. 7. 2021 | Od úterního rána se neregistrování zájemci o očkování mohou dostavit do třech nemocnic Pardubického kraje (v Chrudimi, Litomyšli a Ústí), které mají volné kapacity. K tomu také na krajský úřad v Pardubicích. Očkovat se v centrech bude vakcínou Pfizer. Přinášíme plánky přístupových cest v očkovacích centrech v nemocnicích.

Úleva pro Stradouň. U dálnice D35 přece jen nakonec vyrostou protihlukové stěny

27. 7. 2021 | /FOTO, VIDEO/ Chystaný úsek dálnice D/35 z Ostrova do Vysokého Mýta se nevyhne ani obci Stradouň. Místní obyvatelé několikrát požadovali protihlukové stěny, marně. Nyní to však vypadá, že úřady občany skutečně vyslyšely. Podívejte se na tři roky starou videovizualizaci sedmikilometrového úseku.

Salta na Orlici i pořádný undeground. Tak vypadala sobota v Chocni

26. 7. 2021 | /FOTO/ Kdo se v sobotu 24. července procházel Chocní po plácku na ostrově, toho rozhodně zaujala wakeboardová akce.

Štěně-záchranář se učí od nejlepších. Jeho starší parťák zasahoval v Bejrútu

26. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Brit Hubertus Bohemia – to je nové bláznivé štěně, které se dost dobře možná stane záchranářem. Ve službě u orlickoústeckých hasičů se bude učit od staršího Darrena, který byl s několika dalšími psy nasazen po výbuchu v libanonském Bejrútu. A s malým a veselým štěnětem se navíc bude moci brzy seznámit veřejnost.

Lipovská: Lepší být radikálem, než mlčet. Kandiduje za Volný blok v Pardubicích

26. 7. 2021 | Radní České televize a kritička jejího ředitele Petra Dvořáka Hana Lipovská se chystá kandidovat do Poslanecké sněmovny. Povede pardubickou kandidátku Volného bloku. "Níže prý už nic není," citovala sms zprávy, které jí během tiskové konference prý mnozí poslali. Ona si však pevně za volbou politického uskupení Lubomíra Volného stojí. Rozdělená společnost podle ní nemůže dopadnout jinak než povstáním. V případě zvolení však bude muset složit svou funkci v Radě České televize. ...

Malý krok pro lidstvo, velký skok pro Mýto. Malé město hostilo světový šampionát

26. 7. 2021 | /FOTO, VIDEO/ Turista, který chtěl o víkendu přenocovat ve Vysokém Mýtě a blízkém okolí, pravděpodobně na poslední chvíli ubytování nenašel. Ubytovací kapacity byly dlouhé týdny předem zarezervované. Vysokomýtský autodrom totiž hostil světový šampionát Supermoto. Relativně malý organizační tým špičkově zvládl přivítat více než stovku jezdců z celého světa a uspořádal to, co se žádnému jinému městu v České republice ještě nepodařilo. ...

TÉMA: O extra jízdu očkovacího kamionu velký zájem není

26. 7. 2021 | Mobilní očkovací tým bude tento týden k dispozici zájemcům bez předchozí registrace v očkovacím kamionu před pardubickou sokolovnou a 3. a 4. srpna v areálu Chrudimské nemocnice. Pardubický kraj přišel s nápadem, že zdravotníci dojedou i do jiných měst. Podmínkou je, že se na jednom místě musí sejít víc než padesát lidí. Oznámení zveřejněná radnicemi opět vzbudila slovní pranici mezi zastánci a odpůrci očkování. ...

Řemesla, vyhlídka i fotbalová pouť. To je tradiční jarmark v Českých Heřmanicích

25. 7. 2021 | V sobotu 24. července se v Českých Heřmanicích konal další ročník tradičního Staročeského pouťového jarmarku.

Zima, samota a s koňmi v jedné cimře. Strašné podmínky v legiovlaku v Žamberku

24. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Těžko představitelná zima, nedostatek zdravotnického materiálu, ale i odvaha a hrdinství – to vše představuje Legiovlak. Ten před několika dny dorazil také do Žamberka. Je ukázkou každodenního života československých legionářů a návštěvníka nepříjemně a stísněně, ale autenticky vtahuje do 1. světové války.

Na denivky v Mravíně jezdí stovky lidí. Někteří je pojmenovávají po pěstiteli

24. 7. 2021 | /FOTO/ Začínal se sedmi květinami, o kterých příliš mnoho nevěděl. Dnes má Jaroslav Vintera ve své sbírce až 900 denivek a každoročně pořádá prodejní výstavy, kam se sjíždí stovky lidí.

Zámrsk: Nebezpečná křižovatka bude brzy minulostí. Nahradí ji kruhový objezd

24. 7. 2021 | Zámrská křižovatka denně trápí stovky řidičů. Problematická frekventovaná křižovatka je zároveň místem dopravních nehod, které často končí tragicky. To vše by však mělo být brzy minulostí. Na začátku srpna se totiž začne přestavovat. Na místě vznikne kruhový objezd.

Do Letohradu možná přijede očkovací kamion. Město zjišťuje zájem občanů

23. 7. 2021 | Do několika měst v Pardubickém kraji v příštích týdnech možná vyjede mobilní očkovací tým. Tuto možnost zvažuje také město Letohrad, které nyní zjišťuje zájem občanů.

Mutace delta v kraji už nejspíš převládá. Počet nakažených ale nyní klesá

23. 7. 2021 | Počet nových případů nákazy koronavirem v Pardubickém kraji narozdíl od minulých dvou týdnů už nenarůstá, dokonce je nyní patrný pokles. Týdenní incidenční číslo, tedy počet pozitivních osob na 100 000 obyvatel, kleslo krajsky i celorepublikově. Podle hygieniků je však pravděpodobné, že v Pardubickém kraji u osob s aktivní nákazou převládá mutace delta, dominuje totiž celostátně.

Před 23 lety se prohnala krajem pod Orlickými horami velká voda a brala životy

23. 7. 2021 | /FOTO/ Dnes je to 23 let. Na tu noc z 22. na 23. července lidé žijící ve stínu Orlických hor jen tak nezapomenou. Ničivá povodeň tu smetla vše, co jí stálo v cestě. Zasáhla 30 tisíc lidí, 2 tisíce osob muselo být ze svých domovů evakuováno a bohužel brala i lidské životy. Za oběť jí pak padlo také kolem dvou a půl tisíce domácích zvířat a 55 tisíc kusů drůbeže. Přečtěte si nejotřesnější vzpomínky a příběhy.  ...

Jejich rajon je pětatřicítka. Dálniční oddělení v Mýtě má za sebou pět let

23. 7. 2021 | Pět let hlídají silnice v Pardubickém kraji policisté z Dálničního oddělení Vysoké Mýto. V roce 2016 začínalo s desítkou policistů, dnes jich tam slouží už třiadvacet a do budoucna se tady počítá s 34 policisty. Nově se má oddělení stěhovat do areálu v obci Městec na Chrudimsku. Další základna se stejným počtem policistů bude Dálniční oddělení Opatovec.

600 kilometrů na koloběžce napříč republikou. Projel všechny Dolany v Česku

23. 7. 2021 | /ROZHOVOR/ Na neobvyklou misi se před prázdninami vypravil starosta Dolan Jiří Plšek. Vášnivý koloběžkař během necelého týdne na své koloběžce navštívil všech deset českých a moravských obcí s názvem Dolany. "Všechny české Dolany jsou skutečně v dolíku," říká například. Přečtěte si rozhovor se starostou a prohlédněte si fotogalerii z jeho cesty. 

Kraj podpoří turistiku v maštalích: peníze na rozhledny, mikroíčka i cyklostezky

22. 7. 2021 | Mezi turisticky atraktivní lokality v Pardubickém kraji se v posledních letech řadí i Toulovcovy maštale a okolí. Kraj chce pomoci s rozvojem cestovního ruchu v této oblasti.

FOTO: Hasiči zachraňovali v Koldíně koně. Uvízl v potoce

22. 7. 2021 | Ve středu vyráželi hasiči do obce Koldín na Orlicku, kde zachraňovali koně, který ležel ve vydlážděném potoce.

Zdroj: Orlický deník - zprávy - orlicky.denik.cz
20:14:09 | 27.07.2021Zpravodajství ÚstínadOrlicíDnes.cz

Očkovací kamion se vydá na cestu krajem. Zajede do Přelouče, Letohradu či Lanškrouna

Od pondělního rána funguje před sokolovnou v Pardubicích očkovací kamion, ve kterém je možné očkování vakcínou Janssen bez předchozí registrace. V příštím týdnu bude v úterý a středu přesunut do Chrudimi. Dále přejede do Přelouče, Starého Mateřova, ...

Očkovací místa Nemocnice Pardubického kraje naočkovala už 1900 dětí

V pěti očkovacích místech Nemocnice Pardubického kraje bude do konce týdne naočkováno více než 1900 dětí, na příští týden je v systému připraveno dalš ...

Řidičku uvěznilo její vlastní auto, přimáčklo ji k zídce

ORLICKOÚSTECKO - V Dlouhoňovicích ve středu 21. 7. uvěznilo řidičku její vlastní auto, které se rozjelo a přimáčklo ji k zídce. ...

Neznámá dvojice odcizila stavební materiál v hodnotě 50 tisíc korun ze stavby hospodářského stavení

ÚSTÍ NAD ORLICÍ - Dne 19. července 2021 v 19:34 hodin přijala policie na linku 158 oznámení o pohybu dvou neznámých osob na stavbě hospodářského stave ...

Pardubickou mapu kriminality najdete nově také v mobilu

Na občany, kteří využívají čerstvě spuštěnou mobilní aplikaci Pardubice v mobilu, čeká několik novinek. Jednou z nich je například mapa kriminality, k ...Úterý 27.7.2021
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.