ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Orlický deník - zprávy

Z regionu

Orlický deník - zprávy Zdroj: Orlický deník - zprávy |

Nejdřív řetězce, teď i malí zelináři. O zlevněné bedýnky je obrovský zájem

2. 12. 2022 | /FOTO/ Za dvacet korun třeba i tři kilogramy. Nápad prodeje bedýnky s mixem zbylého ovoce a zeleniny odstartoval v loňském roce řetězec Lidl. Vzápětí se přidaly markety Penny a Albert. Nyní stejnou myšlenku realizují lidé v malých prodejnách, a to i na Orlickoústecku. A slaví úspěch.

Ve Vysokém Mýtě připravují elektrobusy. Na klasické typy vozů chybí součástky

2. 12. 2022 | Výroba autobusů ve Vysokém Mýtě prochází změnou. Zatímco na některé typy vozů chybějí díly, společnost Iveco se zaměřila na vozy s elektrickým pohonem. I díky tomu nemusí propouštět, ale nové zaměstnance spíše hledá.

Na Orlicku podraží voda o 13 %. Nejvíce si z kraje připlatí v Pardubicích

1. 12. 2022 | Vodné a stočné v Pardubickém kraji od nového roku zdraží. Nejvíc to pocítí lidé v okrese Pardubice, kde zaplatí o čtvrtinu více než doposud. Ostatní vodárenské společnosti zvyšují ceny v řádech korun. Jedny z nejnižších cen vodného a stočného si už roky drží v Litomyšli. Od ledna i tady sice dojde ke zdražení, i tak cena za kubík zůstane pod celorepublikovým průměrem.

Mikulášská jízda projede Žamberkem

30. 11. 2022 | Středisko volného času, Animo, Žamberk zve na třetí ročník Mikulášské jízdy městem. V neděli 4. prosince opět po roce přijede do Žamberka Mikuláš se svou družinou.

První adventní neděle v Lanškrouně nabídla pohled na rozsvícení stromu

30. 11. 2022 | Jak vypadá adventní Lanškroun, se mohli návštěvníci přesvědčit v neděli 27. listopadu.

VIDEO: "To je hnus, jdu blejt." Rozbitou silnici u Chocně řidiči oblepili vzkazy

30. 11. 2022 | /FOTO, VIDEO/ Naštvaní řidiči už to nevydrželi a dopravní značky podél rozbité silnice II/312 z Brandýsa do Chocně „vyzdobili“ samolepkami s nápisy „To je hnus velebnosti, kam jsme to dojeli“ anebo otázkou „Kdy ten tankodrom opravíte?“. Polepené značky se objevily především v obcích Mostek a Březenice. Některé samolepky se dostaly až do okresního města. 

Města na Orlicku vánoční výzdobu omezovat nebudou. Pořídila LED žárovky

30. 11. 2022 | Ústí nad Orlicí nebude kvůli energetické krizi šetřit na vánočním osvětlení ve městě. Díky úsporné LED technologii se doba svícení ani program trhů nemění. S adventními radovánkami v plném rozsahu počítají i další radnice.

Na trati z Ústí do Brandýsa ubyde stržených trolejí. Byl změněn systém oprav

29. 11. 2022 | Modernizace trati mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí pokračuje. Správa železnic ale dala na rady dopravců a omezí používání takzvaných hákovnic. Znamená to eliminaci případů strženého vedení na koridoru, plynulejší provoz a také méně čekání.

Lanškrounská rarita: řezbář tvoří betlém plný místních památek i osobností

28. 11. 2022 | Řezbář Bedřich Šilar žije a pracuje v Lanškrouně, kde každoročně rozšiřuje městský betlém osobností o nové figurky, těch je letos už 73. Nejen díky tomuto dílu získal Šilar v roce 2018 titul Nositel tradice Pardubického kraje.

VÁNOČNÍ ANKETA: Vybíráme ten "NEJ" vánoční strom Pardubického kraje

28. 11. 2022 | Vážení čtenáři, opět po roce je tu advent a s ním tradiční hlasování o nejhezčí vánoční strom v Pardubickém kraji.

Nový starosta České Třebové Řehák: Chceme řádný rozpočet a lepší komunikaci

28. 11. 2022 | /ROZHOVOR/ Česká Třebová má nové vedení. V čele města stanul jedenapadesátiletý Zdeněk Řehák (3PK), který dosud působil v městské společnosti Eko Bi. Chce výrazně navýšit peníze investované do údržby městské zeleně a mobiliáře. Hned na začátku ale učinil kontroverzní rozhodnutí zrušit rezidentům na sídlišti Trávník placené parkování. „Předchozí rada neměla v mezidobí mezi volbami a zvolením nové rady mandát k učinění tak zásadního kroku,” vysvětluje nový starosta. ...

FOTO, VIDEO: Adventní kujebácký jarmark rozsvítil vysokomýtský vánoční strom

27. 11. 2022 | Vysoké Mýto zahájilo vánoční oslavy v sobotu 26. listopadu v rámci adventního kujebáckého jarmarku. Během jarmarku s bohatou nabídkou adventních a vánočních dekorací, řemeslných výrobků, keramiky i regionálních dobrot, trdelníků, svařáčků, punče a teplé medoviny, vystoupily dětské pěvecké sbory sbory Kamínek a Korálek. Nakonec náměstí Přemysla Otakara II. rozzářil vánoční strom.

Červená Voda zahájila Vánoce již v pátek. Podívejte se

27. 11. 2022 | V Červené Vodě se v pátek 25. listopadu konal předvánoční jarmark, kterým obec zahájila vánoční oslavy.  Podívejte se do galerie.

Vánoční dům v Ústí se rozzářil. Ceny energií mírně ovlivní provoz

27. 11. 2022 | Láska k Vánocům a podpora rodičů – to jsou důvody, které každoročně vedou teprve osmnáctiletého Vítka Hübla z Ústí nad Orlicí k tomu, aby dělal radost nejen své rodině, ale také širokému okolí. Už celé týdny zdobí dům, ve kterém žije. Zvyšující se ceny elektřiny zde prozatím příliš neřeší, mění se ale provoz, kdy bude domek v městské části Hylváty rozsvícen.

FOTO: Rudý kostel svatého Vavřince, aneb další Červená středa ve Vysokém Mýtě

25. 11. 2022 | Vysoké Mýto se i letos zapojilo do akce s názvem Červená středa #redwednesday, která letos vyšla na 23. listopadu. Smyslem je veřejně si připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Znakem této iniciativy je právě také rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru. Podívejte se.

FOTO: Řezbář Čech z Králík vyřezal další figuru. Do Kladenského betléma

23. 11. 2022 | Do dřevěného betléma, který druhým rokem stojí na nádvoří Kladenského zámku, přibyla letos nová figura. Dřínovský řezbář Oldřich Čech (50), vyřezal k ovečce, která je součástí celku od loňska, i pastýře. Aktuálně tvoří kladenský betlém celkem 8 figur. Vévodí mu svatá rodina, nechybí volek, oslík, anděl a kometa. Zakázku dostal na starost řezbář už vloni a pro výrobu postav využil dřevo z javoru, který zničila vichřice v Drchkově. Na anděla vznášejícího se nad střechou chléva bylo použito pro změ ...

Sídliště z neolitu. Archeology čekají na trase D35 z Džbánova do Litomyšle žně

23. 11. 2022 | Těžká technika a archeologové se objeví na polích mezi Džbánovem a Litomyšlí. Příprava výstavby dalšího úseku dálnice D35 začne archeologickým výzkumem. Zakázku za 144 milionů korun vyhrála společnost Eurovia CS společně s firmou Archaia. Už nyní je jasné, že výzkum bude bohatý na nálezy, v lokalitě historici ví o sídlišti z neolitu nebo o loveckosběračských stanicích ze starší doby kamenné.

Nová tenisová hala v Ústí nad Orlicí? Podívejte se, jak by mohla vypadat

23. 11. 2022 | V Ústí nad Orlicí by mohla stát nová tenisová hala, a to v bývalém areálu Prefy. V současné fázi se jedná o studii. Odhadované náklady jsou 43,5 milionů korun. Podmínkou realizace je však získání dotace.

Nejnákladnější přivaděč k D35 bude od Mýta na Choceň. Prodražily se ale i další

23. 11. 2022 | /VIZUALIZACE, MAPY/ Pardubický kraj dostal od státu příslib 2,7 miliardy korun na stavbu přivaděčů k dálnici D35. Už nyní je ale jasné, že peníze při dnešních cenách rozhodně nebudou stačit. Nejnáročnější buce přivaděč od Vysokého Mýta kolem Chocně k Libchavám. Jednání o další finanční injekci ze státního rozpočtu tak pokračují. Letos začaly dvě stavby v nové trase, a to v okolí Dašic a Rokytna. Práce se rozjely i na Litomyšlsku u Sloupnice.  ...

Přípravy na vysokomýtský jarmark v plném proudu. Vánoční strom už zdobí náměstí

22. 11. 2022 | /FOTO/ Letošní vysokomýtský vánoční strom už zdobí náměstí Přemysla Otakara II. Vyrostl před 25 lety přímo ve městě a rozsvícen bude v sobotu 26. listopadu v rámci Adventního kujebáckého jarmarku.

Zdroj: Orlický deník - zprávy - orlicky.denik.cz
14:13:55 | 02.12.2022Zpravodajství ÚstínadOrlicíDnes.cz

Nový železniční jízdní řád 2023 v Pardubickém kraji zanechává četnost spojů na stejné úrovni

V neděli 11. prosince 2022 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy, kterou na základě smlouvy s Pardubickým krajem zajišťují České dráhy, zůstane na podobné úrovni jako v předchozím grafikonu. K hlavním novinkám bude ...

Pardubický kraj chce zachránit parní lokomotivu z roku 1930 a vrátit ji zpět na koleje

V návaznosti na přípravu nového železničního muzea v Dolní Lipce, které plánuje vybudovat Pardubický kraj s výrazním přispěním evropských dotací, pokr ...

Zvýšený zájem o samoplátcovská vyšetření v roce 2022 inspiroval síť laboratoří AGELLAB k nabídce dárkových poukazů

Počet zájemců o samoplátcovská preventivní vyšetření v sítí laboratoří AGELLAB vzrostl v roce 2022 ve srovnání s předchozím obdobím několikanásobně. P ...

Připomínky dopravců měly úspěch. Správa železnic omezí počet hákovnic u Bezpráví a zajistí plynulejší provoz

Na základě opětovného jednání s dopravci Správa železnic upravila technologii prací na modernizovaném úseku mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orli ...

V Pardubickém kraji nabídnou České dráhy tradiční mikulášské jízdy parními vlaky

V Pardubickém kraji bude první adventní víkend ve znamení mikulášské nadílky na kolejích. Tradičními mikulášskými parními vlaky se mohou lidé svézt v ...Pátek 2.12.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.