ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Orlický deník - zprávy

Z regionu

Orlický deník - zprávy Zdroj: Orlický deník - zprávy |

Očkování: Seniorům pomohou s registrací

20. 1. 2021 | Města a obce v okrese seniorům pomohou se zaregistrovat na očkování proti covidu-19.

Stany, spacáky, oblečení. Uprchlíkům pomůže sbírka vypravená z Jablonného

20. 1. 2021 | Z Jablonného vyjel po necelých třech měsících další konvoj naložený humanitární pomocí uprchlíkům ve sběrných táborech, cílem byl tentokrát více než dva tisíce kilometrů vzdálený ostrov Lesbos v Řecku.  

FOTOGALERIE, VIDEO: Na krajském úřadě začal zkušební provoz očkovacího centra

19. 1. 2021 | Nikoliv logistika, organizace, chybějící prostory či personál, nýbrž nedostatek vakcín. To je největší problém rozjíždějícího se očkování proti covidu v Pardubickém kraji. Kvůli tomu jede dnes první veřejné otevřené očkovací centrum jen na půl plynu.

V podzemních garážích zmodernizují systém

19. 1. 2021 | Odbavovací systém v podzemních garážích na náměstí Jana Pernera u vlakového nádraží v České Třebové projde modernizací. V úterý a ve středu proto budou automaty nefunkční. 

Pietní akt připomněl výročí paraskupiny

18. 1. 2021 | Město Žamberk si v sobotu připomnělo 76. výročí tragického konce zpravodajské skupiny Barium.

Radim Vizváry je šéfem Laterny magiky

18. 1. 2021 | Radim Vizváry, původem Českotřebovák, se stal novým uměleckým šéfem Laterny magiky, čtvrtého souboru Národního divadla.

TÉMA: Brusel smetl stížnost na stavbu rozhledny na Králičáku

18. 1. 2021 | Čeští ekologové neuspěli v Bruselu se svou stížností proti stavbě rozhledny na Králickém Sněžníku. Nová dominanta hory se začala stavět loni na polské straně, od počátku má však řadu odpůrců. Poukazují na to, že stavba turistické atrakce ničí unikátní horskou přírodu a na chráněné krajinné oblasti se posléze negativně podepíše zvýšený turistický ruch.

Začalo masopustní období, ale maškary zůstanou doma

18. 1. 2021 | Plesy jsou zrušené, tříkrálová obchůzka se letos neuskutečnila, nyní už je víc než pravděpodobné, že se nebudou konat ani masopustní reje, které mají zejména na Hlinecku dávnou tradici. Ta je už řadu let zapsána do seznamu nehmotného dědictví UNESCO.

TÉMA: Města rozpouští ledové plochy, ekonomicky se je nyní nevyplatí udržovat

15. 1. 2021 | Končíme! Města v Pardubickém kraji vzdala čekání na zimní sezonu a končí s provozem zimních stadionů. Led rozpouští v Poličce nebo Moravské Třebové. V Litomyšli a Chrudimi čekají do 22. ledna, kdy má skončit nouzový stav. Bruslí se naopak ve Svitavách, kde trénuje juniorka z Pardubic, Olomouce i gólmani z Prahy.

Poplatky za odpady rostou. A bez třídění bude hůř

14. 1. 2021 | Řada radnic letos opět zvýšila poplatky za svoz popelnic. A varují, že pokud lidé nezačnou důkladněji třídit, pořádné zdražování teprve přijde.

TÉMA: Je starosta Rudoltic ve střetu zájmů?

13. 1. 2021 | Podle kontrolního výboru zastupitelstva se rudoltický starosta Ivo Kolomý dostal při správě obce do střetu zájmů. Členové výboru pod vedením Jaroslava Málka (KSČM) upozornili na to, že při rekonstrukci místní školní jídelny proplatil obecní úřad v červenci a srpnu loňského roku minimálně dvě faktury firmě, kterou vlastní starosta.

Alejí roku je lipové stromořadí v Hrušové

12. 1. 2021 | První místo ankety Alej roku 2020 v Pardubickém kraji vybojovala alej v Hrušové na Orlickoústecku se 114 hlasy. Celonárodní vítězkou se stala Svárovská alej v Jihomoravském kraji, pro kterou hlasovalo 585 lidí.

Opravami prošlo vloni přes dvacet kilometrů silnic prvních tříd

12. 1. 2021 | Přes dvacet kilomterů silnic prvních tříd se v loňském roce dočkalo rekonstrukcí a oprav. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které má správu a údržbu krajských jedniček v popisu práce, investovalo do čtyřiadvaceti úseků komunikací včetně dvou kruhových křižovatek, čtyř mostů, dvou propustků, dvou protihlukových stěn a opěrné zdi více než 190 milionů korun.

Zavřete se do své bubliny, kde si můžete určovat pravidla, radí psycholožka

11. 1. 2021 | /ROZHOVOR/ Období koronaviru má výrazný dopad i na psychiku. Lidé se bojí o své zdraví, blízké i o práci, jsou unavení z často se měnících opatření a chybí jim sociální kontakty. Roste počet úzkostí a depresí. Víc než kdy jindy vyplouvá na povrch potřeba péče o duševní zdraví. 

Růst epidemie covidu začal v kraji zpomalovat

10. 1. 2021 | Epidemie má sice stále vzestupnou tendenci, ale data z posledních dnů naznačují možný obrat k lepšímu. Začíná se projevovat zpřísnění opatření po vánočních svátcích.

Nový velitel aktivních záloh: Každý muž by měl pro svoji vlast něco udělat

10. 1. 2021 | /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Pěší rota aktivních záloh Krajského vojenského velitelství Pardubice má nového velitele. Nadporučík Vratislav Šembera je ředitelem Letohradského soukromého gymnázia. V aktivní záloze slouží od roku 2018. Během cvičení si dobrovolně prošel základními funkcemi, bral to jako výbornou zkušenost. Říká, že v aktivní záloze jsou vlastenci, kterým není lhostejná obrana našeho státu. Jeho syn je vojákem z povolání na letecké základně v Čáslavi. ...

Nemocnicím chybí zdravotníci, vojáky mají

10. 1. 2021 | /FOTO/ Nemocnice Pardubického kraje volají o pomoc zdravotníků. V péči o pacienty jim v této době chybí sanitáři, praktické i všeobecné sestry, záchranáři nebo laboratorní asistenti.

V ledu přimrzlá labuť? Většinou odpočívá

10. 1. 2021 | Panují celodenní mrazy a pozornost lidí se začíná obracet na labutě zimující na hladinách řek a rybníků. Obavy z přimrznutí jsou většinou zbytečné, ptáci odpočívají nebo spí a na jednom místě dokážou setrvat i několik hodin.

Vakcinačních center bude dost. Ale vakcín?

10. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Pardubické hejtmanství si stejně jako další kraje stěžují na nepřipravenost vlády na očkování. Kraj proto představil vlastní vakcinační strategii.

Lidé pomáhají malé Verunce, patří mezi "slané" děti

9. 1. 2021 | /FOTO/ Dvouletá Veronika Kocourková z Červené Vody je na první pohled zdravá holčička. Život rodiny se ale před časem obrátil vzhůru nohama. „Spousta věcí, které jsme dosud nemuseli řešit, se najednou stala naprosto zásadní," říkají rodiče Marie a Radim Kocourkovi. Jejich dcerka trpí cystickou fibrózou a patří mezi tzv. slané děti.

Zdroj: Orlický deník - zprávy - orlicky.denik.cz
12:14:04 | 20.01.2021Zpravodajství ÚstínadOrlicíDnes.cz

Na Orlickoústecku hořela nelegální palírna, nyní je v hledáčku celníků

Pardubičtí celníci v těchto dnech prověřují podezření z nelegální výroby téměř 300 litrů alkoholu. Zajistili je na základě podnětu příslušníků Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, kteří v přízemí rodinného domu na Orlickoústecku ...

Souhrnný index rizika pro Českou republiku PES je na hodnotě 86

Souhrnný index rizika pro Českou republiku je podle protiepidemického systému 2.0 na hodnotě 86. Hodnota odpovídá pátému stupni pohotovosti, ve kterém ...

Tříkrálová sbírka se letos koná v online prostředí

Do konání tradiční Tříkrálové sbírky letos zasáhla pandemie koronaviru, která znemožnila každoroční putování tří králů spojené s koledou. Samotná kole ...

Ve stavební sezóně 2020 se v Pardubickém kraji pracovalo celkem na 24 opravách mostů a silnic I. tříd.

V roce 2020 Ředitelství silnic a dálnic v Pardubickém kraji investovalo nejen do tradičních oprav povrchu vozovek, ale také do oprav 4 mostů, 2 propus ...

Po výbuchu letadlu upadla vrtule, přesto pilot dokázal bezpečně přistát na letišti

ŽAMBERK - O štěstí může hovořit pilot, který nouzově přistál ve středu 30. 12. odpoledne na letišti v Žamberku. Jednomotorové dvoumístné letadlo MG5LS ...Středa 20.1.2021
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.