ÚstínadOrlicíDnes.cz
ÚstínadOrlicíDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Orlický deník - zprávy

Z regionu

Orlický deník - zprávy Zdroj: Orlický deník - zprávy |

VIDEO, FOTO: Prezident zavítal na statek v Kunvaldu, poté pojede na Králicko

22. 5. 2024 | Prvním bodem programu prezidenta Petra Pavla v druhý den návštěvy Pardubického kraje byl ve středu dopoledne statek U Svatého Jána v Kunvaldu poblíž Žamberka. Farmáři ho provedli mezi drůbeží, vyšlápl si i k pastvině ke kravám a koňům. Debatoval přitom se zemědělci o jejich největších problémech. Podívejte se ve fotkách.

Prezidentova srdcovka na východě Čech? Orlické hory. Je to zahrádka, řekl

22. 5. 2024 | Nejen o válce na Ukrajině, boji s dezinformacemi či vztahu k hokeji hovořil v úterý prezident Petr Pavel v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě. Jeden z dotazů se stočil i na prezidentův vztah k Pardubickému kraji. A protože má Petr Pavel chalupu v České Čermné na Náchodsku, zahrnula jeho odpověď Orlické hory jako celek.

Prezident Pardubickém kraji: Dnes ho čeká návštěva statku, muzea i policie

22. 5. 2024 | Prezident Petr Pavel s chotí dnes pokračuje v návštěvě Pardubického kraje. Středu stráví na Orlickoústecku, kde ho mimo jiné čeká i debata se zemědělci. 

Sparta, či Slavia? Radši hokej nebo ragby, tam nehrají bábovky, řekl prezident

22. 5. 2024 | Kdo čekal tvrdou politickou debatu, pískot nebo překřikování, byl zklamán. Atmosféra úterního setkání veřejnosti s prezidentem Petrem Pavlem v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě se nesla v duchu pohodové besídky, kde se vedle vážných témat propíralo prezidentovo ADHD, respektive jeho zlobivé dětství, romantika Orlických hor, prohrané prodloužení Česka s Kanadou na světovém hokejovém šampionátu a také dilema, kterému z pražských fotbalových S více fandí. ...

Prezident v Mýtě: divadlo propátrala Eliška, hledala výbušniny. I v kabelkách

21. 5. 2024 | Přípravy na debatu prezidenta Petra Pavla s občany v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě vrcholí. Setkání se uskuteční od 19 hodin, ale už hodinu před začátkem se u divadla scházejí lidé. Uvnitř zatím finišují bezpečnostní opatření. Divadlo komplet prohledala i fenka Eliška.

ANKETA: Má blízko k lidem a ti mu to vrátí. Vysokomýtčané hodnotí prezidenta

21. 5. 2024 | Co si myslí lidé z Vysokého Mýta o současném prezidentovi Petru Pavlovi? Na co se ho chtějí zeptat? To před debatou Deníku s prezidentem, která se odehraje v úterý v Šemberově divadle, zjišťovala redakce v ulicích města. Podívejte se ve videu.

Prezident Pavel v Pardubicích zachránil letadlo i jeho pasažéry. Na simulátoru

21. 5. 2024 | Prezident Petr Pavel vyzkoušel při návštěvě Centra leteckého výcviku v Pardubicích simulátor stíhačky Gripen. 

Vysoké Mýto Pavlovi přeje. Vyhrál tu nad Babišem, stejně tak Drahoš nad Zemanem

21. 5. 2024 | Jen málokteré město v Česku a vlastně i celý okres Ústí nad Orlicí tak věrně kopírují celostátní výsledek prezidentských voleb, jako Vysoké Mýto. Petr Pavel tu v loňském klání vyhrál nad Andrejem Babišem s 59,30 procenty hlasů, jeho celorepublikový výsledek byl jen o necelé procento nižší – 58,32 procenta. A město takřka přesně zkopírovalo i celookresní výsledek druhého kola prezidentských voleb, Pavel měl na Orlickoústecku v součtu 59,92 procenta hlasů. ...

Prezident: Pardubice budou centrem pro výcvik pilotů na letounech F35

21. 5. 2024 | Prezident Petr Pavel s chotí zahájil dnešní návštěvu Pardubického kraje prohlídkou areálu pardubické akciové společnosti Explosia, která se specializuje na výrobu střelného prachu a třaskavin. Po desáté hodině přijel na krajský úřad, kde okolo jedné hodiny odpoledne na tiskové konferenci vyzdvihl důležitost zdejšího Centra leteckého výcviku. To bude zajišťovat instruktáž pilotů pro nové letouny F35. Po jedné hodině odpolední navštívil pardubickou nemocnici, odkud se přesune právě do Centra letec ...

VIDEO: Petr Pavel debatoval s lidmi o svém divokém dětství, Ukrajině i maturitě

21. 5. 2024 | O seznámení s manželkou, divokém dětství, boji s dezinformacemi či vztahu k hokeji. O tom všem a mnohém dalším byla řeč v další debatě s prezidentem Petrem Pavlem, která se uskutečnila v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě. Bylo beznadějně vyprodané, otázku hlavě státu však čtenáři Deníku mohli položit i prostřednictvím e-mailu. Nestihli jste přímý přenos debaty? Její záznam si můžete pustit v článku.  ...

KVÍZ: Otestujte si, jak dobře znáte první dámu Evu Pavlovou

20. 5. 2024 | Eva Pavlová je už více než rok první dámou České republiky. Kromě plné podpory svého manžela - prezidenta Petra Pavla se naplno věnuje i Nadačnímu fondu Evy Pavlové. Otestujte si před prezidentskou návštěvou Pardubického kraje v jednoduchém kvízu, jak dobře první dámu znáte.

KVÍZ: Otestujte se, jak dobře znáte prezidenta Petra Pavla, který míří do kraje

20. 5. 2024 | Prezident v úterý přijede do Pardubického kraje. Navštíví vybraná města, obce a firmy, a to společně s první dámou. Jak dobře znáte současnou hlavu státu a co víte o jeho cestě do našeho kraje? Otestujte se v našem kvízu.

Májka v Černovíru byla letos nejhezčí na Orlickoústecku, rozhodli čtenáři

20. 5. 2024 | /FOTO/ Májku v Černovíru u Ústí nad Orlicí letos zvolili čtenáři v anketě Orlického deníku nejkrásnější v celém okrese. Ze šesti adeptů z celého Orlickoústecka dostala téměř šest stovek hlasů, tedy bezmála polovinu. V závěsu skončila májka v Libchavách, další čtyři májky v Lanškrouně, České Třebové, Písečné a Lukavici už měly od první dvojice větší odstup. Podívejte se ve fotogalerii.

Ohnivý západ, blesky a liják. Nedělní večer na Orlicku objektivem našich čtenářů

20. 5. 2024 | /PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME, PŘIDÁVÁME DALŠÍ FOTKY/ Podívejte se ve fotkách a videích našich čtenářů na nedělní pozdní večer, kdy se po efektním západu Slunce přes Orlickoústecko přehnala průtrž mračen. Chcete se pochlubit také svým záběrem? Pošlete ho na kamil.dubsky@denik.cz nebo postněte do komentářů na facebooku Orlického deníku.

VIDEO: Průtrž mračen v Ústí nad Orlicí zatopila ulice a vyrvala dlažební kostky

19. 5. 2024 | /FOTOGALERIE/ Silná průtrž mračen, která se přehnala nad východními Čechami, se pořádně vyřádila hlavně v Ústí nad Orlicí. Podle svědků zde proudy valící se vody vyrvaly i dlažební kostky v ulicích, výpadovka na Hradec pak byla pod vodou. Do galerie bylo přidáno video zatopené ulice Čs. armády (pod nemocnicí). Máte podobné svědectví a fotky nebo videa? Pošli je nám na kamil.dubsky@denik.cz nebo přispějte do komentářů pod článkem či na facebooku Orlického deníku. ...

Řidiče čekají komplikace na dálnici. D35 mezi Časy a Ostrovem čeká oprava

17. 5. 2024 | Dálnice D35 má ulehčit spojení mezi Pardubickým krajem a Moravou. Zatím není ani celá hotová a už se musí řidiči připravit na to, že na té části, která je dokončená, bude uzavírka. Konkrétně na úseku Časy - Ostrov, kde budou probíhat opravy od neděle do konce měsíce.

Pomozme Ukrajině, dokud je čas. Firma Isolit-Bravo vyhlásila sbírku

17. 5. 2024 | Na shromažďování nezbytných zdravotnických materiálů pro ukrajinské vojáky, cíleně pro jednotku A0224 KRUK, se v současné době zaměřila firma Isolit - Bravo. Učinila tak na základě prosby mediků z ukrajinské armády. Jakýkoliv příspěvek může podle firmy znamenat na frontové linii rozdíl mezi životem a smrtí. "Každý dar se počítá a má obrovský význam," vzkazuje firma. 

V pondělí začnou záplatovat silnici z Letohradu do Ústí, čekejte komplikace

17. 5. 2024 | Frekventovanou, ale rozbitou silnici II/360 mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem čekají od pondělí 20. května velkoplošné výspravy, které ji dají do pořádku alespoň v nejhorších úsecích před připravovanou celkovou rekonstrukcí. Každopádně řidiči by se od pondělí měli na minimálně dva týdny, do kdy opravy potrvají, obrnit trpělivostí. Bude tu kyvadlový provoz.

Díky chlapi! Film ze Žampachu přibližuje příběh Michala s originálním hendikepem

17. 5. 2024 | Díky chlapi! Tak zní název krátkého filmu, který originálním způsobem vypráví příběh Michala Procházky. Ten je klientem Domova pod hradem Žampach, jež v malebném prostředí pod Orlickými horami pomáhá lidem s mentálním a kombinovaným postižením.

Policie po atentátu na Fica zpřísní opatření při návštěvě prezidenta na Orlicku

17. 5. 2024 | Na první oficiální návštěvu Pardubického kraje se chystá prezident republiky Petr Pavel s manželkou Evou. Po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica policie zpřísní opatření, jak konkrétně však z taktických důvodů nemůže sdělit.

Zdroj: Orlický deník - zprávy - https://orlicky.denik.cz
14:13:12 | 22.05.2024Zpravodajství ÚstínadOrlicíDnes.cz

Pardubický kraj dá 14,5 milionu korun do podpory cestovního ruchu

Krajští radní v květnu schvalovali poskytnutí dotací pro oblast cestovního ruchu. Samospráva nakonec podpoří drtivou většinu podaných žádostí a přispěje na dokončení 60 rozličných projektů v našem regionu, které mají podpořit návštěvnost a zvýšit ...

Historické autobusy už jsou v nové hale ve Vysokém Mýtě. Představí se o Muzejní noci 31. května

Pardubický kraj pokračuje s rekonstrukcí areálu bývalé zemědělské školy v ulici kpt. Poplera ve Vysokém Mýtě. Téměř hotová je nyní první etapa, která ...

Mezi Budislaví a Prosečí začíná oprava silnice

Klimatické podmínky i nadměrná doprava se v regionu výrazně podepsaly na stavu komunikací. Po skončení zimní údržby je to vidět například na úseku sil ...

Budování železničního muzea v Dolní Lipce začne zprovozněním kolejiště u výtopny

Radní Pardubického kraje schválili investiční záměr a vypsali výběrové řízení na zprovoznění kolejiště k výtopně v rámci železničního depa v Dolní Lip ...

Tvrz Bouda zahájila turistickou sezonu s novým zábradlím, expozicemi a publikacemi

Ústí nad Orlicí - Na tvrzi Bouda byla v pátek odstartována hlavní turistická sezona. Zároveň zde byla pokřtěna nová informační brožura a kniha Pohrani ...Středa 22.5.2024
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes